روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

بخش نشریات قدیمی فارسی و انگلیسی کتابخانه دانشگاه تهران افتتاح شد

بخش نشریات کتابخانه دانشگاه تهران که در برگیرنده روزنامه‌ها و مجلات قدیمی فارسی و انگلیسی است، افتتاح شد.

بخش نشریات قدیمی فارسی و انگلیسی کتابخانه دانشگاه تهران افتتاح شد

به گزارش خبرآنلاین بخش نشریات کتابخانه دانشگاه تهران امروز یکشنبه با حضور «محمود نیلی احمدآبادی» رئیس دانشگاه و «رسول جعفریان» رئیس کتابخانه دانشگاه تهران و برخی چهره های علمی و فرهنگی افتتاح شد.
رئیس کتابخانه دانشگاه تهران در سخنانی در این مراسم گفت: بخشی از کتابخانه دانشگاه که از گذشته اهمیت داشته، نشریات لاتین، فارسی و عربی است که مجلات و روزنامه‌های قدیمی را شامل می شود. علاوه بر دانشگاه تهران، مجلس شورای اسلامی و کتابخانه ملی نیز این نشریات و مجلات قدیمی را در کتابخانه خود جای داده‌ اند. در کتابخانه دانشگاه تهران نیز 2 هزار و 764 مجله فارسی و 2 هزار و 648 مجله لاتین نگهداری می‌شود.
جعفریان افزود: همچنین یک هزار و 989 عنوان روزنامه فارسی و 102 عنوان روزنامه به زبان لاتین در بخش نشریات نگهداری می‌شود که برای پژوهش بسیار ارزشمند و گرانبها است. وی تاکید کرد که پیش از این نشریات در طبقات مختلف کتابخانه نگهداری می‌شد، ولی با همت مسئولان و اعضای کتابخانه در بخش نشریات جمع شدند. در این مکان کارهای پژوهشی ارزنده‌ای می توان انجام داد، ولی برای بازسازی مجموعه نیازمند منابع مالی است. صحافی حدود 100 جلد کتاب نفیس تک جلدی، ‌نزدیک به 70 تا 100 میلیون تومان منابع مالی نیاز است؛ زیرا این نسخ ارزش مادی و معنوی بالایی دارند.

رئیس کتابخانه  دانشگاه تهران تاکید کرد: این ظرفیت در بخش نشریات وجود دارد که برای استفاده بیشتر دانشجویان از این منابع ارزشمند، قسمت‌هایی بازسازی شود. اجرای این هدف به منابع مالی نیاز دارد. 

/6262

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان