روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

روسیه: باید از وقوع فاجعه انسانى در شمال شرقی سوریه جلوگیرى شود

روسیه از همه طرف های درگیر در اوضاع سوریه می خواهد تا تدابیری برای جلوگیری از فاجعه بشردوستانه در شمال شرقی این کشور تدوین کنند.

روسیه: باید از وقوع فاجعه انسانى در شمال شرقی سوریه جلوگیرى شود

به گزارش اسپوتنیک، الکسی باکین ، رئیس مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه اعلام نمود: "اکنون یک تهدید جدی وجود داشته است که بسیاری از افراد غیرنظامی [پناهندگان سوریه] که تحت کنترل [اردوگاه های پناهندگان] هستند، از گرسنگی و بیماری همه گیر بمیرند. فاجعه بشردوستانه در شرق سوریه رخ خواهد داد".

این ژنرال روسی در ادامه گفت ، مسائله نجات پناهندگان و غیرنظامیان نیاز به راه حلهای فوری دارد". 

ارتش سوریه وارد شهر منبج شد
© Sputnik / Mikhail Voskresenskiy

رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام نمود که آزاد شدن داعشی هایی که توسط نیروهای دموکراتیک سوریه محافظت می شوند، موجب بحران در خاورمیانه می شود.

رئیس مرکز روسیه در بحران سوریه، آقای الکسی باکین گفت: تروریست های داعش (گروه ممنوعه در روسیه) که توسط نیروهای دموکراتیک سوریه محافظت می شوند، ممکن است (در نتیجه حملات ترک ها) آزاد شوند و این امر باعث وخامت شدید اوضاع در خاورمیانه خواهد شد.

باکین در ادامه گفت که در مجموع 120 هزار نفر می توانند در اردوگاه های پناهندگان و مکان های بازداشت تروریست ها در مناطق شمال شرقی جمهوری عربی سوریه ، توسط ائتلاف "نیروهای دموکراتیک سوریه" مورد کنترل قرار گیرند.

به گفته وی ،"نیروهای دموکراتیک سوریه" از هفت مکان در شمال شرقی سوریه ، از حامیان گروه داعش (داعش در فدراسیون روسیه ممنوع هستند) که در حال بازداشت هستند محافظت می کنند، و حداقل هشت اردوگاه برای همسران و فرزندان افراط گرایان داعش در این مناطق وجود دارد که این افراد در اثر عملیات ارتش ترکیه می توانند آزاد شوند".

ارتش روسیه خواستار اقدامات فوری برای جلوگیری از فاجعه بشردوستانه در شرق سوریه است. بکین تأکید کرد که موضوعات نجات پناهندگان و غیرنظامیان نیاز به یک راه حل فوری دارد.

گفتنی است، رئیس جمهور ترکیه طیب اردوغان در 9 اکتبر از آغاز عملیات "چشمه صلح" در شمال سوریه علیه حزب کارگران کردستان و گروه تروریستی داعش (گروه ممنوعه در روسیه) خبر داد. هواپیمای نیروی هوایی ترکیه در همان روز به شهر راس العین و تعدادی دیگر از شهرهای سوریه در مرز این کشور حمله کرد. سپس نیروهای ترک، عملیات زمینی خود را آغاز نمودند. روز شنبه ، وزارت دفاع ترکیه گزارش داد که ارتش ترکیه و مخالفان مسلح سوریه کنترل راس العین را به دست گرفتند و از سوی دیگر کنترل شهر تل ابیض را در دست گرفتند.

 

 

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان