روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

منزوی: چرا حساسیت‌های مالی فقط روی استقلال و پرسپولیس است؟/ پرداخت بدهی ماشین‌سازی راحت نیست

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: تیم‌هایی از سال گذشته پرداختی نداشته‌اند اما حساسیت مالی فقط روی&#۱۶۰;استقلال و پرسپولیس است.

منزوی: چرا حساسیت‌های مالی فقط روی استقلال و پرسپولیس است؟/ پرداخت بدهی ماشین‌سازی راحت نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  کامران منزوی، عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در گفت‌وگو با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» در خصوص اینکه عملکرد استقلال در هفته‌های اخیر خوب بوده و آیا تعطیلی لیگ باعث می‌شود که روند پیروزهای‌ این تیم متوقف شود، اظهار داشت:‌ استقلال هنوز به آن هدفی که می‌خواهد نرسیده و تازه در ابتدای کار است و تا جلب رضایت هواداران راه زیادی مانده است. درباره تعطیلی لیگ باید کادرفنی پاسخ بدهد ولی به خاطر اینکه کادر فنی خوبی داریم  و با توجه به اینکه تعطیلات لیگ به خاطر بازی‌های تیم ملی، از قبل اعلام شده بود حتماً‌ برنامه‌ریزی لازم را کرده‌اند، ولی به هر حال تأخیر بازی‌ها و همچنین فاصله کم بازی بین نساجی و سپاهان باعث دلهره و دغدغه شده است که حل و فصل خواهد شد.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال درباره پرداختی‌های اخیر باشگاه استقلال و اینکه برای برخی از بازیکنان مبلغ پرداخت شده، بابت طلب سال گذشته بوده و برای عده دیگری هنوز مبلغی  پرداخت نشده است، خاطرنشان کرد: در رابطه با مسائل مالی باید بگویم جای گله دارد که بعضی‌ها با بازیکن تماس می‌گیرند و سؤال می‌کنند که پرداختی در حساب شما نشسته است؟ جای تعجب دارد که در این شرایط اقتصادی کشور و وقتی که همه باشگاه‌ها با مشکل مالی روبه‌رو هستند چرا اینقدر روی استقلال و حتی پرسپولیس حساسیت وجود دارد. تیم‌هایی هستند که از سال گذشته پرداختی نداشته‌اند و یا تیم‌های نفتی که گرفتاری‌های زیادی دارند اما حساسیت روی استقلال و پرسپولیس است.

منزوی افزود: یکسری اختلاف‌هایی داریم که این موضوع برمی‌گردد به حامیان مالی ما و این اختلاف‌ها، اختلاف نظر و عقیده نیست بلکه اختلاف مالی است، این اختلاف‌ها به مرور در حال حل شدن هستند و این مشکل کم‌کم حل می‌شود. یک بخشی از این مطالبات وصول شد و در خزانه نشسته که آقای فتحی بین بازیکنان تقسیم کردند یک بخش دیگر هم قرار است به خزانه بیاید و بین دیگر بازیکنان تقسیم شود.

وی ادامه داد:  یک بخش هم مربوط به مطالبات کادر فنی است. طلبی از باشگاه عجمان داریم که مدیرعامل باشگاه در حال پیگیری است و قرار است به زودی وصول شود و طلب کادر فنی را هم پرداخت کنیم. همه اعضای تیم و عوامل باشگاه دریافتی خواهند داشت و این مشکلات برطرف می‌شود.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در خصوص چک طلب شجاعیان که برگشت خورده بود و باعث ناراحتی مدیرعامل باشگاه ماشین‌سازی شده بود، تصریح کرد:‌ داریوش شجاعیان از بازیکنان بسیار خوب فوتبال ماست و برای او آرزوی سلامتی می‌کنم و امیدوارم هرچه زودتر به جمع ما بازگردد. بدهی باشگاه استقلال به ماشین‌سازی برای دو سه سال پیش است و خرد خرد کشیده شده و به اینجا رسیده است. با مدیرعامل ماشین‌سازی صحبت کرده‌ام، پرداخت این پول راحت نیست باید پول به خزانه بیاید و از آنجا وصول شود که  در همین یکی دو روز آینده این اتفاق می‌افتد و ما اجابت دین خواهیم کرد. 

منزوی گفت: می‌توانیم مسائل را پشت تلفن حل و فصل کنیم و نیازی نیست که افکار عمومی درگیر مشکلات فی‌مابین باشگاه‌ها شوند. اعلام کردم که به محض اینکه پول وصول شود  آن را پرداخت می‌کنیم. دیروز به محض آنکه آمدم با آقای نصیرزاده تماس بگیرم مصاحبه او را دیدم، این طلب حق باشگاه ماشین‌سازی است و مدیرعامل این باشگاه حق دارد که آن را پیگیری کند و باید این پول پرداخت شود اما ما باید همدیگر را تحمل کنیم. 

وی در خصوص اینکه نصیرزاده گفته بود در ساختمان 4، 5 طبقه باشگاه استقلال کسی پاسخگوی او نبوده است، خاطرنشان کرد:‌ موقعیت ساختمان باشگاه استقلال به‌گونه‌ای است که در آن روز برف آمده بود و 3،4 نفر از افراد اصلی باشگاه به علت سختی تردد نتوانسته‌ بودند در باشگاه حضور پیدا کنند. این مسئله حل می‌شود و آقای نصیرزاده دوست خوب ما باقی خواهند ماند.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در پاسخ به این سوال که آیا هزینه عمل داریوش شجاعیان توسط باشگاه استقلال پرداخت شده است؟ گفت: بله، این وظیفه باشگاه است.

منزوی در پاسخ به این سوال که وضعیت پادووانی و رابسون جان‌واریو به کجا انجامید، تصریح کرد: رابسون جان‌واریو تنها کسی است که پرونده‌اش رسیده و مسیر آن باید طی شود. ما یک پرونده 300، 400 هزار دلاری در فیفا داریم و به دنبال آن هستیم. مشکلی که در پرونده پادووانی داریم این است که پرداخت مالیات بر عهده خودش است. در جایی که خانواده معظم شهدا و همچنین جانبازان عزیز ما خودشان مالیات را پرداخت می‌کنند نمی‌شود بگوییم این پرونده استثنا است و باید حل شود. پرداخت مالیات پادووانی بر عهده خودش است و قراردادش زمان مدیرعامل پیشین باشگاه بسته شده و رقم مالیات او هم اندک نیست.

وی در پاسخ به این سوال که  آیا نمی‌توان پول پادووانی را پرداخت کرد و این بازیکن خودش مالیاتش را پرداخت کند،‌گفت: در این صورت بعید می‌دانم چیزی اضافه بیاید این موضوع  را باید مراجع ذی‌صلاح تصمیم‌گیری و حل کنند. درباره جزئیات آن چون در زمان ما نبوده من این موضوع را دنبال نکردم. باید دنبال این بدهی مالیاتی بروند و حل کنند. یکسری مسائل باید بررسی شود ولی چیزی که مشخص است این است که پادووانی بازیکن ما بوده و در باشگاه استقلال سلامتی‌اش به خطر افتاد و وظیفه انسانی ما است که هم مطالباتش را بدهیم و هم مشکلش را برطرف کنیم. باید موانع را یکی‌یکی پشت سر بگذاریم. 

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال  در پاسخ به این سؤال که آیا بیمه‌ای برای ورزشکاران وجود دارد،‌ گفت:‌ بله، آنها بیمه هستند اما پوشش بیمه پایین است و عددی نمی‌شود. اگر بیمه تکمیلی باشند 80 درصد هزینه‌های آنها پرداخت می‌شود اما معمولا به خاطر مسائل مالی بیمه تکمیلی نمی‌شوند.

منزوی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند حق بیمه بازیکنان چقدر می‌شود؟ خاطرنشان کرد: بحث بیمه بحث خوبی است و ما گفتیم اینها سرمایه‌های انسانی استقلال هستند. این رقم بیمه بازیکن به اندازه قرارداد یکی دو بازیکن گرانقیمت می‌شود. من با بیمه خیلی صحبت کردم و تا حدودی پیش رفتیم اما واقعیت این است که تنگناهای مالی هر نوع ابتکار عمل را از مدیران می‌گیرد و جدیداً هم پدیده نامیمون اعتصاب به وجود آمده است. 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه  آیا ممکن است مسابقات هفته یازدهم لیگ برتر برگزار نشود؟ گفت: تا این لحظه مدیرعامل باشگاه به ما چیزی نگفته و اطلاع‌رسانی هم به ما نشده است اما درباره  تیم بسکتبال‌مان که باید در کرمان بازی می‌کرد گفتند بازی این تیم لغو شده است. 

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال درباره به تعویق افتادن  بازی استقلال مقابل نساجی مازندران تصریح کرد: درخواست جابه‌جایی این بازی را داده بودیم اما سازمان لیگ برنامه را از قبل اعلام کرده بود و نمی‌شد تغییری ایجاد کرد، فاصله بازی ما با سپاهان کم است اما به هر حال برنامه‌ریزی شده و باید آن را انجام داد. 

منزوی در پایان  در پاسخ به این سوال که چرا مدیران باشگاه استقلال خیلی پاسخگوی مشکلات این باشگاه نیستند؟  اظهار داشت:‌ گرفتاری‌هایمان زیاد است صبح امروز از ساعت 6 با دو مشاور باشگاه جلسه داشتیم و صحبت کردیم و قصد بی‌احترامی نداریم، گرفتار هستیم و گاهی اوقات هم حرفی برای گفتن نداریم چون حرف‌ها بسیار تکراری می‌شوند اما مسئله بیمه و همچنین مسئله مالی بحث خیلی خوبی است و اگر به آن بیشتر پرداخته شود خیلی خوب است. 

 

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر