روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تصمیم آمریکا در رابطه با شهرک سازی اسرائیل با انتقاد آلمان مواجه شد

دولت آلمان در واکنش انتقادی به سیاست جدید آمریکا درباره شهرک‌ سازی اسرائیلی ها، آن را مغایر با قوانین بین‌المللی خواند.

تصمیم آمریکا در رابطه با شهرک سازی اسرائیل با انتقاد آلمان مواجه شد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آناتولی، دولت آلمان روز سه‌شنبه با سیاست جدید آمریکا در زمینه شهرک‌ سازی‌های اسرائیلی ها در اراضی اشغالی کرانه باختری رود اردن مخالفت کرد و یادآور شد که این شهرک‌سازی‌ها خلاف قوانین بین‌المللی است. سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان در این خصوص در بیانیه‌ای گفت که موضع برلین در مورد ساخت شهرک‌های اسرائیلی در سرزمین‌های اشغالی تغییر نکرده است.

در بیانیه وزارت خارجه آلمان آمده است: "دولت فدرال فعالیت‌های شهرک سازی را که مانع چشم‌انداز روند صلح می‌شود و راه حل مذاکره دو دولتی را بسیار سخت‌تر می‌کند، نقض قوانین بین‌المللی می‌داند."

بر اساس این گزارش، برلین متعهد شده که همراه سایر شرکای خود در اتحادیه اروپا تلاش‌ها برای یافتن «راه حلی قابل قبول» در حل مناقشه اسرائیل و فلسطین را ادامه دهد.

پیشتر مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفته بود که واشنگتن سیاستش در قبال شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری را تغییر داده و اعلام می‌دارد که این شهرک‌سازی‌ها «به خودی خود» نقض قوانین بین‌المللی به شمار نمی‌روند. این جدیدترین اقدام دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در  تضعیف تلاش‌های فلسطین برای به رسمیت شناخته شدن به عنوان کشوری مستقل است. این تصمیم آمریکا با محکومیت جهانی روبرو شده است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر