روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

اسماعیلی: صلح و سازش در ۳۱۴ پرونده قصاص

سخنگوی قوه قضائیه از صلح و سازش در ۳۱۴ پرونده قصاص خبر داد و گفت: فقط در شهرستان شوشتر، در ایام اخیر ۱۴ پرونده قصاص به سازش منجر شد.

اسماعیلی: صلح و سازش در 314 پرونده قصاص

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، غلامحسین اسماعیلی در چهاردهمین نشست خبری خود ضمن تبریک ایام میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع) و گرامیداشت ایام هفته وحدت اظهار کرد: ایام میلاد پیامبر رحمت و مهربانی از ناحیه قوه قضائیه با اقدامات و اخبار خوشایندی برای جامعه و مردم ما همراه بود.

وی افزود: متاسفانه تلخی حوادث روزهای اخیر بر شیرینی اقدامات قوه قضائیه سایه افکند و حلاوت این اقدامات ارزشمند از بین رفت. اکنون که به برکت کلام رهبر حکیم و فرزانه انقلاب و تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی و هوشیاری مردم انقلابی که صف‌شان را از بدخواهان و خشونت‌طلبان جدا ساخته و آرامش به جامعه بازگشته، به برخی اقدامات قوه قضائیه در ایام وحدت اشاره می‌کنم.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: یکی از اقدامات قوه قضائیه در این ایام، درخواست رئیس قوه قضائیه از رهبری برای عفو و تخفیف مجازات جمعی از محکومان دادگاه‌های عمومی و انقلاب و نظامی سراسر کشور و تعزیرات حکومتی بود. در این مرحله نسبت به مراحل قبلی تفاوت‌هایی را شاهد بودیم؛ از جمله این، عدد محکومانی که مورد عفو قرار گرفتند رشد فزاینده‌ای داشت و سه هزار و 552 نفر از محکومان مشمول عفو شدند.

وی اضافه کرد: در جهت کیفیت شاهد بودیم که در این مرحله رئیس قوه قضائیه برای جمعی از محکومان امنیتی در حوزه دانشجویی و اصحاب فرهنگ و رسانه و برخی محکومان امنیتی دیگر تقاضای عفو کرد که مورد موافقت رهبر انقلاب قرار گرفت.

اسماعیلی افزود: همچنین 346 فقره از پرونده‌های قصاص از ابتدای امسال با تلاش همکاران‌مان منتهی به گذشت اولیاء دم شده است و این حاکی از باور مردم ما به مبنانی دینی است.

وی گفت: فقط در شهرستان شوشتر در همین ایام اخیر، 14 پرونده قصاص منجر به صلح و سازش شده است. در شهرستان بشاگرد یک درگیری که هشتاد سال بین دو طایفه ادامه داشت و دو نفر به قتل رسیده بودند، با تلاش‌های همکاران به صلح و سازش انجامید. 

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: همچنین در حوادث ناشی از جرایم غیرعمد و جرایم غیر کلاهبرداری با کمک خیرین و ستاد مردمی دیه و صندوق تامین خسارت‌های بدنی و گذشت صاحبان حق، سه هزار و 318 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در شش ماهه اول امسال از زندان‌ها آزاد شدند. 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر