روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

ترکیه: توافق جدیدی برای خرید اس-۴۰۰ از روسیه مطرح نیست

تهران - ایرنا - "ابراهیم کالین" سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه سه‌شنبه شب گفت در برهه کنونی توافق جدید نظامی میان کشورش و روسیه در مورد خرید سامانه دفاعی "اس۴۰۰" مطرح نیست.

ترکیه: توافق جدیدی برای خرید اس-400 از روسیه مطرح نیست

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، کالین که سه‌شنبه شب در کنفرانس مطبوعاتی سخن می‌گفت همچنین انصراف از خرید اس-400  از روسیه را نیز رد کرد.

وی با اشاره به اینکه ترکیه برای خرید سامانه اس-400 با روسیه قرارداد امضا کرده و روند تحویل این سامانه براساس برنامه پیش می‌رود، افزود: در حال حاضر، امضای قرارداد جدید با روسیه در خصوص این سامانه دفاعی مطرح نیست.

"کی بیلی هاچیسون" سفیر دائم آمریکا در ناتو پیشتر اعلام کرد، آمریکا همچنان امیدوار است ترکیه از خرید سامانه اس 400 روسیه انصراف دهد.

کالین در ادامه افزود: روند انتقال اجزای سامانه اس 400 در هفته‌ها و ماه‌های آینده ادامه خواهد یافت و این یک سامانه دفاعی است که آنکارا با خرید آن، قصد حمله به کشور دیگری را ندارد.

سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه با درخواست از آمریکا و روسیه برای پایبندی به تعهدات‌شان در خصوص منطقه امن در شمال شرق سوریه، افزود: آنکارا به مذاکرات با روسیه در خصوص استان ادلب ادامه می‌دهد.

وی گفت: مسکو و واشنگتن مسؤول توقف حملات تروریستی (به ترکیه) هستند.

ترکیه در 25 مهرماه برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوری» از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد.

حملات یک هفته‌ای ترکیه، پس از توافق آتش بس میان آنکارا و واشنگتن به طور موقت متوقف شد و دولت اردوغان به شبه نظامیان کُرد سوریه 5 روز مهلت داد که تا عمق 32 کیلومتری از مرز ترکیه عقب نشینی کنند.

به دنبال این آتش بس 5 روزه در شمال سوریه و امضای تفاهمنامه 10 بندی میان روسیه و ترکیه  که 30 مهرماه در بندر "سوچی" برای توقف عملیات نظامی ترکیه منعقد شد، نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) شروع به عقب نشینی از محدوده اعلام شده کردند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر