روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

عبدی‌ افتخاری: نسل جدید در اسکی درحال پروش است

افتخاری سرپرست کاروان اعزامی به المپیک زمستانی ۲۰۲۰ در لوزان گفت: در سمینار بازی‌های المپیک زمستانی جوانان شرکت کردیم و از نزدیک با مسائل آشنا شدیم.

عبدی‌ افتخاری: نسل جدید در اسکی درحال پروش است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سید عبدی‌ افتخاری، عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک اظهار داشت: المپیک زمستانی جوانان از سال 2012 در دستور کار کمیته بین‌المللی المپیک قرار گرفت و در آن سال 1059 ورزشکار از 67 کشور در این المپیک شرکت کردند. در آن سال ایران سه نماینده داشت. در 2016 تعداد 1100 ورزشکار شرکت کردند که ایران دو نماینده داشت و 34 و 36 شدند. سومین دوره در لوزان با حضور 70  کشور برگزار خواهد شد و سهمیه پیش بینی شده برای ایران 6 سهمیه است که باید امتیازات لازم را در رویدادهای مختلف بگیریم.

وی تصریح کرد: برنامه‌های استعدادیابی فدراسیون برای 2020 و 2024 آغاز شده و کار در حال انجام است. قدم اول این بود که در طرح استعدادیابی اهدای لوازم و تجهیزات به استان‌ها را داشتیم. در گام دوم یک مربی اروپایی آمد و کلاس‌هایی برای مربیان و ورزشکاران را داشت. همچنین مسابقات انتخابی را داشتیم.

افتخاری سرپرست کاروان اعزامی به المپیک زمستانی 2020 در لوزان با اشاره به دیگر برنامه‌های اجرا شده و اعزام‌های مختلف گفت: هم اکنون اردوی تدارکاتی در توچال آغاز شده و مسابقات انتخابی نیز در حال برگزاری است.از سه سال قبل که کار را در فدراسیون آغاز کردیم، باید تلاش زیادی برای حل مشکلات می‌کردیم. بدهکاران به فدراسیون می‌آمدند و سال پر ترافیکی را هم داشتیم، اما حالا شرایط خوب است و برنامه‌ها انجام می‌شود. طرح استعدادیابی را همان سال و با وجود برخی مشکلات شروع کردیم و نوجوانان آن زمان، حالا در رده جوانان هستند و رکوردهای خوبی هم دارند. در سمینار بازی‌های المپیک زمستانی جوانان شرکت کردیم و از نزدیک با مسائل آشنا شدیم.

رئیس فدراسیون اسکی تاکید کرد: اگر چه رقم اجاره پیست دیزین بالا است، ولی اقدام خوبی در اختصاص این پیست به فدراسیون صورت گرفت. خدا را شکر نسل جدید در حال پیشرفت هستند و می‌توانیم روزهای خوبی در اسکی داشته باشیم. البته زمان اسکی از سه چهار ماه باید به یازده دوازده ماه برسد.تاریخ المپیک زمستانی از 19 دی ماه خواهد بود. بچه ها آمادگی خوبی دارند، ولی باید شرایط دیگر کشورها را نیز بسنجیم.


نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر