روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تعرفه های چین ۴۲ میلیارد دلار به آمریکا خسارت زده است

پکن-ایرنا- خبرگزاری شینهوا گزارش کرد تعرفه های چین بر روی کالاهای آمریکایی باعث شده است تا میزان پرداختی های بازرگانان و کشاورزان این کشور ۴۲ میلیارد دلار افزایش یابد.

تعرفه های چین 42 میلیارد دلار به آمریکا خسارت زده است

خبرگزاری رسمی چین روز چهارشنبه در گزارشی خاطر نشان کرد از فوریه سال 2018 به این طرف بازرگانان و کشاورزان آمریکایی به دلیل اعمال تعرفه های چین مجبور به پرداخت های بیشتری معادل 42 میلیارد دلار شده اند.

تنها در ماه اکتبر امسال آمریکایی ها بیش از 7 میلیارد و 200 میلیون دلار تعرفه مالیاتی متقبل شده اند که یک میلیارد دلار بیشتر از ماه مشابه سال 2018 بوده است.

جاناتان گلد سخنگوی تجارت آزاد در اظهاراتی که شینهوا از او نقل کرده است ، گفت که جنگ تجاری آمریکا با چین به اندازه کافی خسارت بار بوده است و بهتر است دو طرف هر چه زودتر به توافق برسند.

وی افزود که این نبرد تجاری بسیار طولانی شده و ضررهای زیادی به دنبال داشته است باید زودتر توافقی حاصل کرد که بر اساس آن بتوان موانع و چالش ها را برطرف کرد و تعرفه ها را به حداقل رساند و لغو کرد.

کرگ آلن رییس شورای تجارت آمریکا و چین که 200 شرکت آمریکایی زیرمجموعه در چین دارد ، گفت که امیدواریم دو طرف بسرعت به توافق برسند و به این وضعیت خاتمه داده شود.

وی خسارات تعرفه های چین بر روی کالاهای صادراتی آمریکا را بسیار سنگین توصیف کرد و گفت که ما نمی خواهیم تعرفه ها ابزاری برای چانه زنی ها در مناقشات تجاری باشد.

چین و آمریکا هر دو برای رسیدن به اولین مرحله از توافق تجاری ابراز امیدواری کرده اند اما هیچ تاریخ دقیقی برای این هدف اعلام نشده است دو طرف کماکان در حال رایزنی هستند.

مساله لغو تعرفه ها و خودداری از اعمال تعرفه های جدید از جمله موضوعاتی است که طرفین هنوز درباره آن توافقی حاصل نکرده اند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان