روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

سند توسعه اجتماعی و فرهنگی کردستان تدوین می‌شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان از تدوین سند توسعه فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی استان خبر داد.

سند توسعه اجتماعی و فرهنگی کردستان تدوین می‌شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، جلسه هم‌اندیشی در خصوص ارائه نظرات و پیشنهادات سازنده و اجرایی از سوی سازمان‌های مردم‌نهاد در راستای تدوین سند توسعه فعالیت‌های اجتماعی استان با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، معاون آموزشی و مدیر پژوهشی جهاد دانشگاهی و جمعی از اعضای سازمان‌های مردم نهاد، کارشناسان امور اجتماعی دفاتر تسهیلگری و تعدادی از اندیشه‌ورزان استان در محل استانداری کردستان برگزار شد.

فرانک قدسی در این جلسه ضمن قدردانی از فعالیت‌های مستمر و مطلوب همه فعالین مدنی و اجتماعی و سازمان‌های مردم نهاد، اظهار داشت: ما با نگرشی سیستمی، افزایش تعامل و همکاری میان سازمان‌های مردم نهاد را انتظار داریم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان گفت: در نظر داریم با تهیه سند توسعه اجتماعی و فرهنگی استان از همه ظرفیت‌های دولتی و غیردولتی برای برنامه‌ریزی توسعه‌ای منطبق بر نیازمندی‌های محلی و منطقه‌ای بهره گرفته شود.

وی ادامه داد: عملیاتی‌کردن سند توسعه اجتماعی از پراکنده کاری فعالیت‌ها و موازی‌کاری در حوزه  اجتماعی و فرهنگی می‌کاهد.

قدسی اضافه کرد: در سند عنوان شده پیشنهادات و راهکارهای حل مشکلات در حوزه‌های مختلف  سازمان‌های مردم‌ نهاد گنجانده می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان بیان کرد: تجارب، اقدامات و ارائه راهکارها و برنامه‌های سازمان‌های مردم‌نهاد هم در مجموعه‌ای گردآوری و برای الگوگیری داوطلبین تشکل‌های مردمی دوره‌های بعدی در قالب کتابچه‌ای تدوین می‌شود.

وی ضمن تاکید مبنی بر احساس مسولیت همگانی در مقابله با آسیب‌ها، از سازمان‌های مردم نهاد فعال در عرصه آموزش، خواستار حساس‌سازی خانواده‌ها به شناسایی آسیب‌ها و همنوایی در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی شد.

46

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان