روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تذکرات انتخاباتی رئیس سازمان بازرسی کل کشور

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: کارکنان دولت نباید از امکانات دولتی در وقت اداری برای تبلیغ نامزدهای مجلس اقدام کنند.

تذکرات انتخاباتی رئیس سازمان بازرسی کل کشور

 

به گزارش  تابناک به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسن درویشیان ظهر امروز در جمع‌ خبرنگاران در خصوص صیانت سازمان بازرسی از محیط زیست اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که به طور جدی همه مسوولان دستگاه‌های مرتبط و ما به عنوان دستگاه نظارتی باید دنبال کنیم، موضوع مهم محیط زیست است. یکی از بخش‌های حفظ محیط زیست، جنگل‌ها هستند و با توجه به اینکه کشور ما یک کشور خشک است، باید از جنگل و فضای سبزی که داریم صیانت کنیم.

وی بیان کرد: از جنگل‌ها باید بیشتر از اراضی غیرجنگلی مراقبت شود و اجازه سوء استفاده، تصرف، تخریب، تجاوز و تغییر کاربری را ندهیم که در کنار سایر موضوعات زمین و اراضی، حفظ جنگل‌ها در دستور کار سازمان بازرسی است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور عنوان کرد: یکی از اقداماتی که می‌تواند مانع تصرف اراضی و جنگل‌ها شود، سند‌دار کردن اراضی و پیگیری جدی قوه قضاییه است که با هر بهانه‌ و با دور زدن قانون نباید به اشخاص حقیقی و حقوقی اجازه تصرف داده شود.

درویشیان عنوان کرد: دریاخواری، کوه‌خواری، زمین خواری، جنگل‌ها و بستر و حریم رودخانه مورد تصرف و تعدی قرار گرفت و در سیل چند استان در نتیجه عدم توجه مسوولان آن زمان در صیانت از بسترها و حریم رودخانه خسارتی وارد شد که برای برخی از آنها پرونده کیفری تشکیل شده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره واحدهای شن و ماسه در حریم و بستر رودخانه بشار و عدم اجرای احکام گفت: موضوع را بررسی می‌کنم؛ پیشنهادات سازمان بازرسی در زمان بازرسی برای دستگاه‌ها لازم‌الاجراست و اگر اجرا نکنند تحت تعقیب قانونی قرار می‌گیرند. باید ببینیم چرا احکام اجرا نشده آیا موانعی و مشکلاتی بوده یا کوتاهی صورت گرفته است. معتقدیم مردم باید به دستگاه‌های نظارتی کمک دهند.

این مقام قضایی در خصوص انتخابات مجلس نیز گفت: سازمان بازرسی یکی از ماموریت‌هایی که در همه انتخابات دارد و اعلام کردیم، این است که کارکنان دولت چه مدیر و چه کارمند نباید از امکانات دولتی در وقت اداری برای تبلیغ یک کاندیدا اقدام کنند که تخلف و جرم بوده و قابل تعقیب است. این موارد اگر گزارش شود همکاران ما در مرکز استان حتما به مرکز قضایی منعکس می‌کنند و برخورد لازم صورت می‌گیرد. ضمن اینکه به همه کارکنان دستگاه‌های اجرایی خصوصا مدیران توصیه می‌کنم نظارت کنند تا از امکانات دولتی له یا علیه نامزدها استفاده نشود.

درویشیان در پاسخ به سوالی مبنی بر تخریب اراضی و جنگل‌ها در اجرای پروژه‌های عظیم عمرانی گفت: برای پروژه‌های عظیم عمرانی خیلی از طرح‌های ملی در مرکز تصویب می‌شود و نحوه اجرای طرح‌ها در قرار داد پیش بینی شده که اگر در نحوه اجرایی طرح تخطی شود برخورد می‌کنیم.

وی در خصوص نظارت بر نمایندگان مجلس هم اظهار داشت: نظارت در حوزه قانونگذاری و نظارتی نمایندگان بر عهده شورای نگهبان است و مجلس در این خصوص هم آیین‌نامه‌ای دارد، اما هر شخص حقیقی و حقوقی که خارج از حوزه نمایندگی جرم و تخلفی مرتکب شود و آن جرم محرز شود، پیگیری می‌کنیم. در جرائم عمومی هیچ فرقی میان نماینده و غیرنماینده وجود ندارد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان