روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

۸۴ درصد فلسطینی‌ها خواستار عدم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی هستند

تهران-ایرنا- نتایج تازه‌ترین نظرسنجی نشان می‌دهد که حدود ۸۴ درصد از مردم فلسطین خواهان عدم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی هستند.

84 درصد فلسطینی‌ها خواستار عدم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی هستند

به گزارش سه‌شنبه شب خبرگزاری رویترز، براساس این نظرسنجی که از میان یکهزار و 270 فلسطینی در 127 مجتمع مسکونی در سرزمین‌های اشغالی انجام شده است، 78 درصد دیگر از پرسش‌شوندگان موافق استفاده از تظاهرات مسالمت‌آمیز علیه طرح ننگین معامله قرن ترامپ هستند.

براساس این نظرسنجی، همچنین 69 درصد فلسطینی‌ها موافق توقف فعالیت پیمان صلح اسلو هستند و 77 درصد دیگر نیز بر این باورند که باید هماهنگی امنیتی با اسرائیل از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین متوقف شود.

نوار غزه از هشتم بهمن در پی رونمایی از طرح موسوم به معامله قرن از سوی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا، شاهد اعتراض‌های گسترده است.

«دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا سه‌شنبه (هشتم بهمن) برای نخستین بار از طرح سازش خود موسوم به  «معامله قرن» در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید پرده برداشت.

معامله قرن، طرح آمریکایی مبتنی بر واگذاری بیت‌المقدس و بخش‌های اشغالی کرانه باختری که شهرک‌های صهیونیست نشین در آنها ساخته شده، به رژیم اشغالگر صهیونیستی است و بر اساس آن بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمینی مادری شان به طور کامل منتفی خواهد شد حال آنکه بر اساس قطعنامه 194 شورای امنیت حق بازگشت فلسطینی ها به سرزمین خود به رسمیت شناخته شده است.

این طرح هم چنین در پی الحاق قدس و بخش‌های اشغالی کرانه باختری رود اردن به رژیم صهیونیستی است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان