تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا

تصویب یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر

یک فوریت طرح الزام شهرداری به ارائه لایحه حفاظت از معماری معاصر با ۱۴ رأی موافق در شورای شهر تهران به تصویب رسید.

تصویب یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در جریان یکصد و نود و هشتمین جلسه شورای شهر تهران یک فوریت طرح الزام شهرداری به ارائه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر شهر تهران  در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت. علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران درباره این طرح گفت: طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه حفاظت میراث معماری معاصر از طریق سیاست‌های تشویقی الزام‌آور است در این راستا در پیش‌نویس این طرح 6 سیاست تعیین شده که در راستای حفاظت از میراث معماری حائز اهمیت خواهد بود. این طرح بر مبنای ماده 46 برنامه پنج‌ساله سوم شهر تهران نوشته شد که به طور مشخص بر همین اساس در راستای حمایت، حفظ و احیای آثار تاریخی تأکید کرده است.

سخنگوی شورای شهر تهران افزود: طی ماه‌های اخیر سرعت تخریب آثار ارزشمند معماری معاصر به شدت افزایش یافته و هفته‌ای نیست که در رسانه‌ها خبری از این مسأله نشنویم که این موضوع اعتراض افراد مختلف را به همراه داشته است.در این مقطع که گرایش شورا به سمت توجه به بافت‌های تاریخی و فرهنگی است اگر این موضوع را در اولویت قرار ندهیم نخواهیم توانست که از عملکرد خود دفاع کنیم.

به گزارش تسنیم، احمد مسجدجامعی عضو فرهنگی شورای شهر تهران نیز درباره این طرح گفت:میراث طبیعی و فرهنگی جز اصول پایدار شهر تهران است که ما به آن اهتمام داریم. کمیسیون شهرسازی نگاه فنی و مهندسی دارد و در استمرار و تکمیل فعالیت‌های پیشین معماری می‌تواند اقدامات مؤثری انجام دهد.

در نهایت یک فوریت طرح الزام شهرداری به ارائه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر شهر تهران با 14 رای به تصویب رسید.

همچنین در ادامه جلسه امروز شورای شهر تهران یک فوریت طرح الزام شهرداری تهران به اخذ جریمه از سد معبر ساختمانی در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت که پس از نظرات موافق و مخالف از سوی اعضاء، طرح  برای بررسی بیشتر به کمیسیون شهرسازی و معماری ارجاع داده شد.

مصوبه امروز شورای شهر تهران: تغییر نام ایستگاه اتوبوس پسیان به دهخدا!

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر