تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا

افزایش ۶۴۰ تخت با تکمیل ۳ بیمارستان در مناطق محروم توسط بنیاد مستضعفان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اضافه شدن ۶۴۰ تخت بیمارستانی در مناطق محروم کشور به دنبال تکمیل ساخت ۳ بیمارستان توسط بنیاد مستضعفان خبر داد.

افزایش 640 تخت با تکمیل 3 بیمارستان در مناطق محروم توسط بنیاد مستضعفان

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم،  سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه با سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به مذاکرات صورت گرفته میان وزارت بهداشت و بنیاد مستضعفان برای تکمیل 3 بیمارستان دزفول، مراوه تپه و آبادان گفت: با تکمیل این 3 بیمارستان، نزدیک به 640 تخت بیمارستانی با مشارکت بنیاد مستضعفان در 3 شهرستان دزفول، مراوه تپه و آبادان به مجموعه تخت‌های بیمارستانی وزارت بهداشت افزوده می‌شود.

وی گفت: همچنین با همت بنیاد مستضعفان، 41 مرکز جامع سلامت به همراه کادر پزشکی، آزمایشگاهی، داروخانه و سایر ملزوماتی که جامعه هدف در نقاط محروم به آنها نیاز دارند، فراهم می‌شود و همه این مراکز جامع سلامت به همراه 3 بیمارستان در دزفول، آبادان و مراوه تپه تا پایان سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سیاست این وزارتخانه، استمرار ساخت تخت‌های بیمارستانی در کشور نیست مگر در نقاطی که اصلا بیمارستان وجود ندارد گفت: ما امیدواریم بتوانیم با کمک و حمایت بنیاد مستضعفان، در توسعه زیرساختهای سلامت و درمان کشور و همچنین دسترسی بهتر مردم به مراقبتهای اولیه و سرپایی، حرکت کنیم.

به گزارش تسنیم، پرویز فتاح نیز در حاشیه جلسه با وزیر بهداشت با اشاره به توافقات انجام شده در این جلسه اظهار کرد: در حال حاضر خوشبختانه همکاری بسیار خوبی میان بنیاد مستضعفان و مجموعه وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به چند پروژه سلامت محور مشترک میان بنیاد و وزارت بهداشت گفت: بر اساس اقدامات انجام گرفته تا کنون 39 مرکز جامع سلامت توسط بنیاد مستضعفان در مناطق محروم کشور احداث شده و 2 مرکز دیگر نیز در دست احداث است که در اسرع وقت تحویل وزارت بهداشت خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین ما این تکلیف را برای خود درنظر گرفته‌ایم که با تکمیل ساخت هریک از مراکز جامع سلامت، بنیاد مستضعفان 2 دستگاه آمبولانس را در اختیار این مراکز قرار دهد.

فتاح اضافه کرد: علاوه بر این در مذاکرات صورت گرفته، بنیاد مستضعفان اعلام کرد آمادگی دارد در صورت نیاز وزارت بهداشت، مراکز جامع سلامت دیگری در کشور با اولویت مناطق محروم و 14 منطقه هدف طرح آبادانی و پیشرفت، احداث کند.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به احداث 3 بیمارستان توسط بنیاد مستضعفان نیز گفت: در مذاکرات صورت گرفته قول دادیم احداث بیمارستان مراوه تپه تا خرداد ماه تکمیل شده و این بیمارستان توسط وزارت بهداشت تجهیز شود.

وی گفت: علاوه بر این مقرر شد در نیمه نخست سال آینده ساخت بیمارستان آبادان تکمیل شود و برای تکمیل بیمارستان دزفول نیز که یک پروژه مشترک 3 جانبه است، قول دادیم تمام هزینه‌هایی که بر عهده ما قرار دارد را به روز پرداخت کنیم.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر