تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا

مشارکت مردم خراسان جنوبی در انتخابات از ۶۰ درصد فراتر رفت

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: براساس آخرین آمار تاکنون بیش از ۶۰ درصد واجدین شرایط رای دادن در استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کرده‌اند.

مشارکت مردم خراسان جنوبی در انتخابات از 60 درصد فراتر رفت

محمد صادق معتمدیان جمعه شب در حاشیه بازدید از شعبه اخذ رأی دبیرستان نرجسیه بیرجند افزود: مردم استان با حضور گسترده خود در انتخابات نشان دادند به سیاست‌های نظام وفادار هستند و امنیت، استقلال و سربلندی و عزت کشور برای آنان مهم است.

وی اظهار داشت: تاکنون بر اساس رتبه‌بندی استان‌ها از لحاظ میزان مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم، دومین استان هستیم.

وی گفت: میزان استقبال مردم استان لحظه به لحظه در حال افزایش است و تا این لحظه بیش از 330 هزار نفر رای خود را در صندوق‌های شعب انداخته‌اند.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: این موضوع وظیفه ما را به عنوان خادمان مردم سنگین‌تر می‌کند و باید قدردان مشارکت مردم باشیم و وظایف خود را به نحو احسن انجام دهیم.

وی عنوان کرد: براساس بررسی و اطلاعات اخذ شده مردم استان همچنان در شعبه‌های اخذ رای حضور دارند و روند اخذ رای‌گیری تا ساعت 22 امشب تمدید شده است.

معتمدیان از مردم استان خواست هرچه زودتر به مراکز اخذ رأی مراجعه کنند و رای دادن را به ساعات پایانی موکول نکنند.

وی گفت: مردم کشور به خصوص خراسان جنوبی با وجود همه مشکلات اقتصادی که دارند باز هم پای صندوق های رای حاضر شده و وفاداری خود را به نظام و انقلاب اسلامی نشان دادند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی آغاز شد.

127 داوطلب در چهار حوزه انتخابیه استان خراسان جنوبی برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند و در نهایت اسامی 70 نامزد شامل 65 مرد و پنج زن برای این استان از سوی شورای نگهبان اعلام شد که طبق آخرین آمار از این تعداد 30 نفر انصراف دادند و 40 نفر در عرصه رقابت باقی ماندند.

خراسان جنوبی دارای 11 شهرستان و چهار حوزه انتخابیه اصلی است و 677 شعبه اخذ رای در این استان مستقر شده که 71 شعبه نسبت به انتخابات دوره قبل مجلس شورای اسلامی افزایش یافته است.

564 هزار و 9 نفر در این استان مرزی واجد شرایط رای دادن هستند و خراسان جنوبی چهار کرسی در مجلس یازدهم دارد.

میزان مشارکت مردم خراسان جنوبی در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 72 درصد بوده است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر