تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا

شمار جان‌باختگان کرونا در ایتالیا از ۷۵۰۰ نفر گذشت

تهران- ایرنا- «آژانس محافظت مدنی» ایتالیا اعلام کرد که شمار جان‌باختگان کرونا در این کشور با ثبت ۶۸۳ مورد جدید به هفت هزار و ۵۰۳ نفر رسید.

شمار جان‌باختگان کرونا در ایتالیا از 7500 نفر گذشت

به گزارش چهارشنبه شب رویترز، این آژانس همچنین شمار مبتلایان جدید را پنج هزار و 210 نفر اعلام کرد. بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به کرونا در ایتالیا به 74 هزار و 386 مورد رسید.
ایتالیا روز شنبه با گزارش 793 مورد مرگ بر اثر ابتلا به کرونا رکورد بیشترین مرگ‌ومیر در یک روز را ثبت کرد.
اوضاع مرگبار شیوع ویروس کرونا در ایتالیا ساعت به ساعت وخیم‌تر می‌شود؛ به طوری که وزیر دفاع این کشور از ارتش آمریکا برای مهار این همه‌گیری درخواست کمک کرد.
همچنین، 100 متخصص روس با 9 هواپیمای نظامی برای مقابله با کرونا به ایتالیا منتقل شده‌اند.
ویروس کرونا موسوم به «کووید-19» اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع کرونا را در چین اعلام کرد.
سازمان جهانی بهداشت پیشتر اعلام کرده بود که اروپا بعد از چین به کانون جدید شیوع کرونا تبدیل شده است. 
این نهاد روز سه‌شنبه رسماً هشدار داد که باتوجه به شتاب بسیار زیاد شیوع ویروس کرونا در آمریکا، این کشور پتانسیل آن را دارد که به کانون بیماری کرونا در جهان تبدیل شود.
مارگارت هریس سخنگوی سازمان جهانی بهداشت گفت که اکنون 85 درصد مجموع مبتلایان به بیماری کرونا در جهان، در آمریکا و کشورهای اروپایی هستند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر