تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
آکام آتا

هجوم نیم میلیون انگلیسی برای دریافت کمک هزینه معیشتی

لندن- ایرنا -همزمان با افزایش آمار ابتلا به کرونا در انگلیس و تشدید سیاست‌های دولت برای مقابله با شیوع بیشتر این ویروس، وزارت کار و امور بازنشستگی انگلیس اعلام کرد که در ۹ روز گذشته حدود نیم میلیون متقاضی به دریافت کمک هزینه معیشتی دولت هجوم برده‌اند.

هجوم نیم میلیون انگلیسی برای دریافت کمک هزینه معیشتی

بر اساس این گزارش از سه‌شنبه هفته گذشته، 477 هزار تقاضا ثبت شده که از این میزان 105 هزار مورد فقط مربوط به دیروز است. 

"ترزا کافی" وزیر امور کار و بازنشستگی هشدار داد که نظام کمک هزینه معیشتی دولت از سوی افرادی که به دلیل شرایط ناشی از بحران کرونا با مشکلات مالی مواجه هستند، تحت فشار زیادی قرار دارد.

وی مدعی شد؛ سیستم جدید و بدنام یونیورسال کردیت که قرار بود درباره اجرایی شدن آن تجدیدنظر شود، تقاضای افراد را بررسی می‌کند. 

سیستم یونیورسال کردیت سال 2013 میلادی در دوره نخست وزیری "دیوید کامرون" برای کاهش وابستگی افراد جامعه به کمک هزینه‌های معیشتی دولت طراحی شد. در این سیستم شش کمک‌ هزینه‌ مختلف دولت اعم از حقوق بیکاری، کرایه منزل و کمک هزینه فرزندان در قالب یک پرداخت تجمیع شده تا بتدریج با ساز وکارهایی که طراحی شده، وابستگی مالی افراد به بودجه دولت کم شود.

"ترزا کافی" امروز (چهارشنبه) با ایراد سخنانی در مجلس عوام عنوان کرد که پرونده افراد متقاضی بلافاصله بررسی و امکان پیش‌پرداخت هم وجود دارد. با این حال، شبکه خبری اسکای گزارش داد که بسیاری از متقاضیان قادر به تکمیل فرم آنلاین نبوده و تلفن‌های وزارت کار، پاسخ‌گو نیست.

گزارش ها حاکی است که بیشتر متقاضیان، افراد خویش‌فرما بوده که مشمول بسته اقتصادی دولت برای عبور از بحران کرونا نمی‌شوند. دولت بوریس جانسون 330 میلیارد پوند برای کاهش خسارت‌های اقتصادی ناشی کرونا در نظر گرفته که گفته شده بخشی از آن به پرداخت 80 درصد حقوق افراد شاغل اختصاص یافته است. 

نخست وزیر انگلیس همچنین با اعلام وضع اضطراری از مردم این کشور خواست؛ برای مقابله با کرونا از خانه بیرون نروند. به این ترتیب افراد خویش‌فرما که در بسته حمایتی دولت نادیده گرفته شده‌اند، ناگزیر برای امرار معاش به دریافت کمک‌های هزینه های دولتی هجوم برده‌اند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر