روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

رعایت فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی راه عبور از بحران کرونا است

اراک - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: رعایت فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی از سوی تمامی شهروندان یک تکلیف ملی است و تنها با پیروی مسئولانه از این الگو می‌توان از بحران کرونا گذشت.

رعایت فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی  راه عبور از بحران کرونا است

«بهروز اکرمی» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا  افزود: کرونا معضلی ملی است که کشور همچنان درگیر آن است و این بیماری به تک تک مردم و اهالی استان مرکزی نزدیک است و اگر موارد فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی رعایت نشود نمی‌توان انتظار داشت در بازه زمانی مطلوب آن را مهار کرد.

وی توضیح داد: اگرچه پویش خانه‌نشینی و رعایت دستورات بهداشت فردی و خانوادگی دشواری‌های خود را دارد اما  مواجهه با شرایط سخت تصمیم‌های سخت می‌طلبد و مسئولان و مدافعان سلامت انتظار دارند برای کمک به مدیریت بیماری کرونا مردم همچنان در خانه بمانند و دستورهایی که از ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ می‌شود با حساسیت و جدیت رعایت شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد: در گام نخست طرح فاصله‌گذاری اجتماعی محدودیت در تردد، توصیه جدی به خانه‌نشینی و تعطیلی تمامی اصناف به‌جز واحدهای غذایی، نانوایی‌ها و مشاغل ضروری اجرا شد اما در گام دوم قرار است در قالب طرح ملی هوشمند فاصله‌گذاری اجتماعی واحدهای تولیدی و مشاغل کم‌خطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شوند و از 23 فروردین ماه نیز ساعت کار ادارات از هفت صبح تا 14 خواهد بود اما باید در تمامی این تصمیمات اولویت بر رعایت مسایل بهداشتی باشد.
اکرمی گفت: با شیوع کرونا در اوایل اسفند ماه  تمامی مدارس و واحدهای آموزش عالی استان تعطیل شده و به‌دلیل اینکه تجمعات انسانی عامل تشدید زنجیره انتقال کرونا است تعجیل در بازگشایی این مکان‌ها نیست و بر اساس دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا در این راستا اقدام می‌شود.

وی عنوان کرد:اصناف استان از روزهای اول شیوع کرونا به صورت داوطلبانه در تعطیلی محل کسب و کار خود مشارکت کرده‌اند که جای تقدیر دارد و این احساس مسئولیت بالا سرمایه ارزشمند اجتماعی است که باید روز به روز تقویت شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی یاداور شد: در گام اول طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اصناف به سه گروه تقسیم  شده بودند که رده اول باید تعطیل می‌شد، تعطیلی رده دوم در اختیار استان‌ها بود،و رده سوم مانند نانوایی‌ها،قصابی‌ها و سوپرمارکت‌ها موظق به فعالیت بودند اما در گام فاصله گذاری هوشمند اجتماعی اصناف به 2 دسته پرخطر و کم خطر تقسیم شده و از هفته آینده صنوف کم‌خطر به مرور بازگشایی می‌شوند و اصناف پرخطر تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.

اکرمی توضیح داد: ستاد مقابله با کرونا در استان در 2 سطح حین بحران و پسا بحران فعالیت دارد و تاکنون در 2 جبهه این ستاد فعالیت‌ها و پیشنهادات ارزشمندی ارایه و اقدام شده و بسیاری از مصوبات به مراجع کلان نیز منعکس شده است.

وی یادآور شد: مسایل اقتصادی کرونا در 2 بخش اقتصاد صنعتی و تجاری دیده شده و تصمیمات و اقدامات متنوع و کاربردی برای آن‌ها دیده شده است که برای مثال ارایه تسهیلات، واریز یارانه برای اقشار کم درآمد و تلاش برای بخشش اجاره ملک صنوف مستاجراز جمله آن است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی خاطرنشان کرد:کارگروه‌های اجتماعی - فرهنگی و اقتصادی در زیرگروه ستاد مقابله با کرونا در استان فعال است و بخشی از اقدامات معطوف به پساکرونا شده چرا که نیاز است با مدیریت بهینه تمامی مسایل شرایط بهتری را برای عبور از بحران بهداشتی فعلی اعمال کرد.

اکرمی اظهار داشت: هیچ مشکلی در تامین اقلام بهداشتی چون ماسک، الکل ، دستکش و سار ملزومات ضروری در استان وجود ندارد و سمن‌ها و مردم در آینه مسئولیت اجتماعی همراهی ارزشمندی را در این راستا با مجموعه مدیران داشتند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان