روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مهاجرت به روسیه

سیاست دولت روسیه در خصوص جذب مهاجرین خارجی به سرعت قابل تغییر و بهبود است.

کشور فدراسیون روسیه با توجه به موقعیت و جایگاه اقتصادی سیاسی و به عنوان پهناورترین کشور ، جهان در چند سال اخیر به عنوان مقصد مهاجرت مورد توجه خاصی قرار گرفته است. خوشبختانه سیاست دولت روسیه در خصوص جذب مهاجرین خارجی به سرعت قابل تغییر و بهبود است. تا چند سال گذشته این کشور از نظر جذب  مهاجرین خارجی کشور بسیار بسته ای بود که این یادگار از دوران شوروی به جا مانده بود. اما بخصوص در چند ماه اخیر قوانین بسیاری به تصویب رسید که روند مهاجرت به روسیه را راحت تر می کند.

 

چند نمونه از قوانین که در چند ماه گذشته به تصویب دولت رسید که باعث تسهیل زندگی ، کار و تحصیل مهاجرین می شود :

- صدور ویزای الکترونیک رایگان برای شهروندان چندین کشور ( از جمله شهروندان ایران ) برای سفر به چند شهر روسیه از جمله سن پترزبورگ و شرق دور

- عدم نیاز به استرداد تابعیت خود در صورت دریافت شهروندی روسیه ( قبل از این اگر کسی درخواست شهروندی روسیه را می کرد باید حتما از شهروندی اول خود خارج می شد )

- تسریع در روند دریافت شهروندی ( پیش از این ، مدت زمان دریافت شهروندی روسیه از مرحله درخواست تا زمان دریافت شهروندی حدود ده سال طول می کشید )

- دادن شهروندی به والدین و فرزندان کسی که شهروندی روسیه دریافت کرده است (طبق این قانون  جدید اگر شما تابعیت روسیه را دریافت کنید فرزندان شما و والدین شما نیز می توانند تابعیت روسیه را دریافت نمایند )

- دریافت اقامت بعد از تحصیل

- عدم نیاز به سکونت دائم در روسیه جهت اخذ شهروندی (قبلا شما از زمان اقدام تا زمان دریافت تابعیت باید در هر سال بیش از ۹ ماه سال را در روسیه سکونت می داشتید)

مهاجرت به روسیه روس بازار

همه این قوانین که در چند ماه اخیر صادر شده نشان می دهد که رویکرد دولت و سیاست کلی نظام در روسیه به سوی جذب مهاجرین خارجی تغییر کرده است. از علل اصلی این تغییر می توان به جمعیت بسیار کم روسیه اشاره کرد. روسیه با زمینی به مساحت حدود ۱۷ میلیون کیلومتر مربع پهناورترین کشور جهان است. حدو یک ششم از کل سرزمین های قابل سکونت دنیا در این کشور قرار دارد. اما جمعیت این کشور تنها ۱۴۰ میلیون نفر است که برای کشوری با چنین وسعت واقعا جمعیت بسیار کمی است. یکی دیگر از علل تسهیل قوانین مهاجرت جذب سرمایه های خارجی است. قوانین مربوط به سرمایه گذاری شهروندان دیگر کشورها در این کشور نیز تغییرات چشمگیری داشته است.

 

تابعیت روسیه از طریق خرید ملک

اما در آخرین اقدام قوانینی مطرح شد که می تواند انقلابی در جذب سرمایه خارجی در روسیه ایجاد کند. طبق قوانین جدید که در ماه می ۲۰۲۰ مطرح شد (البته هنوز به تصویب نهایی نرسیده است) به شهروندان دیگر کشورها در صورت خرید ملک در روسیه اقامت این کشور داده می شود. و این با توجه به قیمت مناسب زمین و ملک در روسیه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی می تواند موقیت مناسبی باشد که با سرمایه نه چندان زیاد به راحتی بتوان اقامت روسیه را دریافت کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت و تجارت روسیه می توانید با مشاورین شرکت روس بازار تماس بگیرید. مجموعه حقوقی روس باز روسیه می تواند راهنمای مناسبی باشد تا از طریق آن از آخرین تغییرات و اخبار مربوط به مهاجرت و تجارت در روسیه آگاه شوید.

 

تحصیل در روسیه

اما تسهیل قوانین تنها محدود به مهاجرت نیست و دانشجویان خارجی را نیز شامل می شود. سیاست های وزارت علوم روسیه نیز تغییرات چشمگیری کرده است تا تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه های روسیه افزایش یابد. این تغییرات باعث جذب بیش از ۲۵۰ هزار دانشجوی خارجی تنها در سال ۲۰۱۹ میلادی شده است.

یکی از قوانین بسیار مهمی که می تواند تعداد مهاجرین تحصیلی به این کشور را افزایش دهد قوانین مربوط به کار حین تحصیل در روسیه است. طبق قوانین جدیدی که در سال ۲۰۲۰ به تصویب رسید دانشجویان خارجی خارج از ساعات دانشگاه می توانند به صورت قانونی در روسیه کارکنند و فعالیت تجاری داشته باشند.

یکی دیگر از قوانین جالب برای دانشجویان که مطابق با بخشنامه جدید که در پایان سال ۲۰۱۹ به تصویب رسید و از سال ۲۰۲۰ اجرای شد این است که دانشجویان در صورتی که از یکی از دانشگاه های معتبر روسیه با نمرات خوب و عالی فارغ التحصیل شوند و اصطلاحا دیپلم قرمز دریافت نمایند می توانند اقامت روسیه را دریافت کنند (البته در مرحله اول این قانون شامل شهروندان ایران نمی شود اما در صورت موفق بودن طرح در مراحل بعدی شامل شهروندان همه کشورها خواهد شد(

 

بورسیه تحصیلی روسیه روس دانش

بورسیه تحصیلی روسیه

جالب است بدانید که حتی دانشجویان خارجی شانس این را دارند که در دانشگاه های ممتاز روسیه به صورت کاملا رایگان تحصیل نمایند. همه ساله دولت روسیه ۱۵ هزار سهمیه بورسیه برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است. اولویت در اهدا بورسیه دولت روسیه با متقاضیان به تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا می باشد. البته متقاضیان رشته های پزشکی روسیه و دندانپزشکی روسیه نیز شانس برخورداری از این بورس را دارند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در روسیه و یا گرفتن بروسیه تحصیلی روسیه می توانید با موسسه اعزام دانشجو به روسیه روس دانش تماس بگیرید.

راه های ارتباطی با مجموعه روس دانش

[email protected]

www.rusdanesh.com

+79119831901

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر