روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

وزیر بهداشت: در زمینه ساخت واکسن از دنیا عقب نیستیم

وزیر بهداشت با بیان اینکه اینکه در کشور کمبود تخت بیمارستانی نداریم، گفت: در زمینه ساخت داروهای جدید، واکسن و تجهیزات پزشکی از هیچ‌جای دنیا عقب نیستیم.

وزیر بهداشت: در زمینه ساخت واکسن از دنیا عقب نیستیم

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر سعید نمکی در سفر استانی خود به خراسان رضوی اظهار کرد: علی‌رغم همه سختی‌ها و تنگناهای ناشی از تحریم و محدودیت‌های اقتصادی و تجهیزاتی که بر ما روا داشتند، وضعیت ما در مقابله با کرونا به‌گونه‌ای است که یکی از پیشتازان جهان در مقابله با کرونا هستیم و امروز دنیا از کار ما به عنوان یک الگوی موفق جهانی استناد می‌کند. 

وی افزود: چند روز پیش NHS انگلیس پذیرفت که غربالگری ما یکی از موفق‌ترین شیوه‌هایی است که می‌تواند به‌کار بگیرد. امروز با لطف خداوند و همت شبانه‌روزی همکاران ما از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تا پرسنل بخش بهداشت و درمان و بهورزها و مراقبین سلامت در خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت و همین‌طور نیروهای مسلح و سازمان‌های مردم نهاد و خیرین، با حمایت‌های بی‌دریغ مقام معظم رهبری و همراهی‌های ریاست محترم جمهور و هیئت دولت، یکی از مطلوب‌ترین اوضاع را در منطقه داریم.

نمکی ادامه داد: توانسته‌ایم بیماری را در بسیاری از استان‌ها به سطح مهار برسانیم؛ در برخی استان‌ها خیزهای جدیدی داریم که همکاران به آن توجه می‌کنند. اگر این وفاق ملی در کنار رعایت اصول بهداشتی توسط مردم ادامه یابد امیدواریم که در دو ماه آینده ماه‌های نسبتاً آرامی را داشته باشیم؛ اگرچه ویروس ناشناخته است و هیچ‌کس در دنیا از فردای آن خبر ندارد اما باید با ویروس کرونا شیوه‌های مدیریتی منعطف را طراحی کنیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در کشور کمبود تخت بیمارستانی نداریم، گفت: نگران نحوه مدیریت همکاران‌مان نیستیم و امروز نسبت به روزهای قبلی، بسیار مسلط‌تریم و پروتکل‌های درمانی بسیار پیشرفته‌تری را طراحی کرده‌ایم و روی واکسن نیز هنوز از حرکت‌ها پرده‌برداری نکرده‌ایم اما خوشبختانه در زمینه ساخت داروهای جدید، واکسن و تجهیزات پزشکی از هیچ‌جای دنیا عقب نیستیم و از بسیاری نقاط جلوتر حرکت می‌کنیم.

وی افزود: در طول 60 روز از یک واردکننده تجهیزات پزشکی به یک صادرکننده تبدیل شدیم.

نمکی گفت: بزرگترین موهبت الهی که امروز نصیبم شد این بود که به آستان مقدس امام رضا (ع) آمدم.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت استان‌های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و استان‌های مجاور از نظر شیوع کرونا، چندان مناسب نیست.

وزیر بهداشت با تاکید بر ضرورت پیروی مردم از پروتکل‌های بهداشتی، تصریح کرد: جاهایی بیشترین لطمه را خورده‌ایم که مردم کمتر به تقاضاهای همکاران ما در رعایت پروتکل‌ها توجه کرده‌اند. درخراسان رضوی، رعایت‌ کردن مردم، این استان را به سطح مطلوبی رساند؛ بیش از 30 درصد جمعیت مشهد حاشیه‌نشین هستند و شرایط نامطلوب زیستی می‌تواند مشکلات را تشدید کند اما با نظارت همکاران ما و رعایت مردم و کاهش ورودی زوار در یک مقطع زمانی، به سطح مطلوبی رسیدیم.

وی افزود: بزرگترین آفت این است که مردم فکر کنند همه چیز عادی شده و کرونا از بین رفته است؛ این مسئله دو پیام برای ما خواهد داشت پیام اول این است که مردم حکومت و دولت را کنار خود می‌بینند و احساس امنیت می‌کنند که این مسئله از دید ما یک پیام مثبت است اما یک پیام منفی هم دارد و آن این است که مردم فراموش کرده‌اند که کرونا می‌تواند هر آن بازگردد‌.

وی گفت: اینکه برخی مسئولین فکر کنند وضعیت عادی است یکی از بدترین دیدگاه‌های ساده‌اندیشانه است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر