روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

یک‌هزار و ۴۴۲ میلیارد ریال در معادن استان مرکزی سرمایه‌گذاری شد

اراک - ایرنا - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: یک‌هزار و ۴۴۲ میلیارد ریال در سال گذشته در معادن نقاط مختلف این استان سرمایه‌گذاری شدکه نقش موثری در رونق تولید در این بخش به همراه داشت.

یک‌هزار و 442 میلیارد ریال در معادن استان مرکزی سرمایه‌گذاری شد

«سعید جعفری‌کرهرودی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: سرمایه‌گذاری در معادن استان مرکزی 475 فرصت شغلی جدید ایجاد کرد که نسبت به یک سال قبل، رشد قابل توجهی داشته است.

وی ادامه داد: همچنین 43 پروانه اکتشاف، 26 گواهی کشف و 47 پروانه بهره‌برداری معادن در استان مرکزی صادر شد که با بهره‌برداری از این پروانه‌ها فرصت‌های شغلی قابل توجهی در این استان ایجاد می‌شود.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: ظرفیت استخراج معادن این استان به 2 میلیون و 58 هزار تن و ذخیره قطعی آن‌هانیز به 24 میلیون  و 321 هزار تن رسیده است.

جعفری کرهرودی معادن سنگ تراورتن شهرستان محلات را از مهمترین کانی‌های استان مرکزی عنوان کرد و گفت: 135 معدن دارای پروانه بهره‌برداری از جمله 85 معدن سنگ ساختمانی تراورتن و مرمریت در شهرستان محلات فعالیت دارند که بیش از 60 درصد سنگ تراورتن کشور را تامین می‌کنند.

استان مرکزی با حدود 550 معدن رتبه هفتم کشور در این زمینه را به‌خود اختصاص داده و تاکنون از 57 نوع ماده معدنی موجود در کشور 42 نوع آن در استان مرکزی شناسایی شده است که  35 ماده معدنی در این خطه بهره‌برداری می‌شود.

بیش از چهار هزار نیروی کار در معادن استان مرکزی فعالیت دارند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر