روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

۶۵۰ توانخواه دارای ضایعه نخاعی در کرمانشاه تحت پوشش بهزیستی هستند

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: ۶۵۰ معلول دارای ضایعه نخاعی تحت پوشش بهزیستی در استان وجود دارد و بسیاری از مددجویان مستأجر هستند.

650 توانخواه دارای ضایعه نخاعی در کرمانشاه تحت پوشش بهزیستی هستند

به گزارش خبرآنلاین از کرمانشاه : فاطمه رضوان‌مدنی اظهار داشت: در استان کرمانشاه بیش از 164 هزار مددجوی بهزیستی وجود دارد که از این تعداد 42 هزار توانخواه هستند و معلولیت آن‌ها در سطح جسمی، روانی و شنوایی، بینایی و گفتاری است.

وی عنوان کرد: چنانچه توانخواه سرپرست خانواده باشد به تعداد اعضای خانواده مستمری و معیشت دریافت می‌کند و اگر عضو خانواده باشند به فرزند تعلق می‌گیرد.

رضوان‌مدنی گفت: افرادی که معلولیت شدید دارند سه ماه یکبار 250 هزار تومان به عنوان حق پرستاری به حساب آن‌ها واریز می‌شود و 650 نفر ضایعه نخاعی در استان وجود دارد که 550 هزار تومان به عنوان حق پرستاری دریافت می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه افزود: تلاش می‌شود تمام خانواده‌هایی که دارای دو توانخواه یا بیشتر هستند صاحب خانه شوند و دغدغه مسکن را نداشته باشند و براساس تفاهم‌نامه‌ای که سال گذشته با بنیاد برکت منعقد شد مقرر شد 100 واحد مسکن برای این خانواده‌ها ساخته شود.

رضوان‌مدنی بیان کرد: سازمان بهزیستی نیز تفاهم‌نامه‌ای منعقد کرده که مقرر شده 1500 واحد مسکونی با همکاری بنیاد مسکن و قرارگاه خاتم‌الانبیا برای زنان سرپرست خانوار که فرزند توانخواه دارند ساخته شود و سهمیه کرمانشاه نیز مشخص است.

وی گفت: در ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای دو توانخواه مقرر شده که هزینه‌های انشعاب آب، برق، گاز و هزینه‌های شهرداری رایگان باشد.

رضوان‌مدنی افزود: براساس قانون هر اداره و سازمان دولتی باید سه درصد از ظرفیت استخدام خود را به توانخواهان اختصاص دهد عنوان کرد: از ادارات درخواست می‌شود که این سهمیه را لحاظ کنند.

48

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر