روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

کاهش درآمد سینماهای آمریکا

بر اساس نتایج یک تحقیق جدید، تعطیلی سالن‌های سینما و عدم اطمینان ایجاد شده به سبب شیوع ویروس کرونا تاثیر مخربی بر گیشه سینمای آمریکا در سال ۲۰۲۰ خواهد داشت.

کاهش درآمد سینماهای آمریکا

بر اساس نتایج یک تحقیق جدید، تعطیلی سالن‌های سینما و عدم اطمینان ایجاد شده به سبب شیوع ویروس کرونا تاثیر مخربی بر گیشه سینمای آمریکا در سال 2020 خواهد داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، موسسه تحقیقاتی «مافت ناتانسون» واقع در وال‌استریت پیش بینی کرد درآمد حاصل از بلیت فروشی در سینماهای آمریکا در سال با پنجاه و دو درصد کاهش از 11.4 میلیارد دلار در سال 2019 به 5.5 میلیارد دلار در سال 2020 کاهش خواهد یافت و البته این سیر نزولی می‌تواند با عدم بازگشایی سالن‌های سینما در ماه جولای و اکران نشدن فیلم‌هایی چون «Tenet» و «مولان» تشدید نیز شود.

در این گزارش آمده در صورتی که بازارهای سینمایی مهم نیویورک، سانفرانسیکو و لس‌آنجلس بازگشایی نشوند، تغییر تاریخ اکران فیلم‌های ارزشمند سال برای استودیوهای فیلمسازی دشوار خواهد بود. هنوز تاریخی برای از سرگیری فعالیت سالن‌های سینما در نیویورک و لس آنجلس گرفته نشده است.

فیلم «Tenet» ساخته جدید «کریستوفر نولان» قرار است از 17 جولای و «مولان» از 24 جولای اکران شوند.

همچنین بر اساس این گزارش، پیش بینی‌شده در سال 2021 میلادی، گیشه سینمای آمریکا بازگشت قابل ملاحظه‌ای داشته باشد و به فروش 9.7 میلیارد دلاری برسد که البته این رقم نیز با ادامه توقف ساخت محصولات سینمایی و همچنین اکران فیلم‌ها در سرویس‌های اینترنتی به خطر خواهد افتاد.

سینماهای آمریکا از اواسط ماه مارس و در پی شیوع ویروس کرونا در این کشور تعطیل شدند و اکران همه فیلم‌های مهم به تعویق افتاد. مخاطبان سینما این روزها در قرنطینه خانگی بیشتر به سمت شبکه‌های ویدئوی درخواستی (VOD) روی آورده‌اند.

اشتراک گذاری در:

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر