روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

قیمت سکه امروز دوشنبه ۱۲ خردادماه ۹۹/ صعود قیمت طلا با تشدید ناآرامی‌ها در آمریکا

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز با رشد ۶۵ هزار تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به رقم هفت میلیون و ۴۲۰ هزار تومان به فروش رسید.

قیمت سکه امروز دوئشنبه 12 خردادماه 99/ صعود قیمت طلا با تشدید ناآرامی‌ها در آمریکا

به گزارش تابناک اقتصادی؛ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز (دوشنبه) با رشد 65 هزار تومانی قیمت نسبت به روز معاملاتی گذشته به رقم هفت میلیون و 420 هزار تومان به فروش رسید.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز در ساعت 13 امروز هفت میلیون و 200 هزار تومان قیمت‌گذاری شد.

همچنین نیم سکه نیز سه میلیون و 750 هزار تومان، ربع سکه دو میلیون و 20 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی یک میلیون و 100 هزار تومان تعیین قیمت شد.

هر گرم طلای خام 18 عیار 728 هزار تومان و هر مثقال طلا نیز سه میلیون و 154 هزار تومان به فروش رسید.

صعود قیمت طلا با تشدید ناآرامی‌ها در آمریکا

قیمت طلا روز دوشنبه با شورش مردم در شهرهای بزرگ آمریکا که به نگرانی‌ها پیرامون روابط تجاری آمریکا و چین افزود و تقاضا برای خرید دارایی‌های امن را تقویت کرد، افزایش یافت.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.9 درصد رشد کرد و به 1741 دلار و 61 سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.3 درصد افزایش، به 1757 دلار و 50 سنت رسید.

به گفته مایکل کارتی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت سی ام سی مارکتس، در حال حاضر به نظر می‌رسد نگرانی‌ها نسبت به ناآرامی در آمریکا روی جو بازار تاثیر منفی گذاشته است و افزایش تنش‌های ژئوپلیتیکی میان آمریکا و چین هم از قیمت طلا پشتیبانی کرده است.

معترضان در پی مرگ یک سیاه پوست در بازداشت پلیس آمریکا، به خیابان‌ها ریختند و موج اعتراضات، شکاف سیاسی و نژادی عمیقی در این کشور ایجاد کرده است.

جمعیت فشرده در خیابان‌ها و معترضانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند، نگرانیها را نسبت به تشدید شیوع بیماری کووید 19 که تاکنون جان بیش از 101 هزار آمریکایی را گرفته، برانگیخته است.

در این بین در آسیا، مطبوعات دولتی چین و دولت هنگ کنگ به وعده دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای پایان دادن به جایگاه ویژه هنگ کنگ در صورت تصویب قوانین امنیت ملی جدید چین برای این منطقه به شدت اعتراض کردند.

طلا در شرایط ابهامات سیاسی و مالی به پناهگاه مطمئن دارایی تبدیل می‌شود. موجودی طلای اس پی دی آر گلد تراست که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه با 0.3 درصد افزایش، به 1123.14 تن افزایش یافت که بالاترین میزان در هفت سال اخیر بود.

بر اساس گزارش رویترز، عامل دیگری که از افزایش قیمت طلا پشتیبانی کرد، افت 0.3 درصدی شاخص دلار در برابر ارزهای رقیب بود.

به گزارش ایسنا، در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 2.5 درصد افزایش، به 18 دلار و 29 سنت صعود کرد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 09 درصد افزایش، به 1961 دلار و 50 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.4 درصد افزایش یافت و در 841 دلار و 37 سنت ایستاد. بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.8 درصد افزایش، 17 دلار و 34 سنت معامله شد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر