روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

وزیر بهداشت انگلیس: تهدید کرونا جدی است؛ تظاهرات نکنید

لندن- ایرنا- وزیر بهداشت انگلیس نسبت به تداوم تظاهرات مردم این کشور در اعتراض به نژادپرستی و قتل شهروند سیاهپوست به دست پلیس سفید پوست آمریکایی، در میانه بحران کرونا هشدار داد.

وزیر بهداشت انگلیس: تهدید کرونا جدی است؛ تظاهرات نکنید

«مت هنکاک» جمعه در نشست خبری روزانه دولت افزود: از تظاهراتی که برای روزهای آینده برنامه ریزی شده مطلع و مانند بسیاری از معترضان از کشته ‌شدن جورج فلوید شوکه است. 

وی با بیان این که ناراحتی معترضان را درک می‌کند، تصریح کرد: اما هنوز ما در وضع بحران سلامت قرار داریم و ویروس کرونا همچنان یک تهدید جدی به‌ شمار می رود.

وزیر بهداشت انگلیس از شهروندان این کشور خواست تا مطابق با دستورالعمل‌های بهداشتی، در گردهمایی‌های بیشتر از شش نفر شرکت نکنند.

کشته شدن جورج فلوید به دست مأموران پلیس شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا، موجب خشم سراسری در ایالات متحده و دیگر کشورهای جهان در اعتراض به رفتار مأموران پلیس آمریکا با شهروندان آفریقایی‌تبار این کشور شده است.

فلوید سه‌شنبه هفته گذشته (6 خرداد) در حالی که «درک شووین» افسر پلیس سفیدپوست زانویش را روی گردن او گذاشته بود، به طور غم انگیزی جان سپرد.

جمعیت کثیری از معترضان انگلیسی در چند روز گذشته به نشان همبستگی با تظاهرکنندگان آمریکایی در خیابان های لندن و چندین شهر دیگر راهپیمایی کردند.

معترضان انگلیسی با حمل شعارنوشته‌هایی در اعتراض به نژادپرستی و نابرابری اجتماعی مقابل پارلمان، سفارت آمریکا و دفتر نخست وزیری دست به تظاهرات زده‌اند. آنها همچنین برای تعطیلات آخر هفته (شنبه و یکشنبه) تظاهرات متعدد دیگری را برنامه‌ریزی کرده‌اند. 

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس پس از هشت روز سکوت، چهارشنبه گذشته رفتار وحشیانه پلیس آمریکا را تکان‌دهنده و توجیه‌ناپذیر خواند و آن را محکوم کرد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر