روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

استاندار خراسان جنوبی: دستیابی به محیط زیست سالم عزم جدی را می‌طلبد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: دستیابی به محیط زیستی سالم و عاری از هرگونه آلودگی، عزمی جدی برای حفظ، نگهداری و بهره‌برداری صحیح از مواهب الهی را می‌طلبد که این مهم، وظیفه همگانی مردم و مسئولان است.

استاندار خراسان جنوبی: دستیابی به محیط زیست سالم عزم جدی را می‌طلبد

محمد صادق معتمدیان در پیامی به مناسبت هفته محیط زیست اظهار داشت: مردم فرهنگ‌مدار خراسان جنوبی همواره به پاکیزگی و حفظ محیط زیست شهره بوده و هستند.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وی افزود: بررسی آیات و روایات اسلامی نشان می‌دهد که دین مبین اسلام همواره به محیط زیست به مثابه ظرف حیات و تکامل انسان اهمیت داده است.

وی گفت: توجه به مقوله‌ محیط زیست و اهمیت آن در زندگی امروز بشر امری است که نمی‌توان از آن به ‏سادگی عبور کرد؛ لزوم فرهنگ‌سازی در این مقوله وظیفه‌ای جدی است که در اصل پنجاه قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز موضوع حفاظت و حراست از محیط زیست مورد تاکید قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: آلودگی ناشی از پسماندهای صنعتی، شکار، آتش سوزی‌های عمدی و غیرعمدی در جنگل‌ها، اجرای برنامه‌های توسعه بدون در نظر گرفتن ملاحظات محیط زیستی، تداوم ‏ورود آلاینده‌های شیمیایی به آب، هوا و خاک در مناطق مختلف کشور از عواملی است که موجب گسترش ‏آلودگی‌های محیط زیست می‌شود.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین ادامه‌ روند خشک شدن تالاب‌ها و دریاچه‌ها در کنار آلودگی هوا و وجود ریزگردها ‏و مساله‌ آلودگی آب و سفره‌های زیر زمینی، عوارض و آثاری دارند که به طور مستقیم بر کیفیت زندگی افراد و سلامت‌شان اثرگذار است.

معتمدیان ضمن تبریک هفته محیط زیست ( 17 تا 23 خرداد ) به مردم خراسان جنوبی به ویژه فعالان محیط زیست و کارکنان اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان، از همت مدیران و تشکل‌های مردمی در جهت اشاعه فرهنگ زیست محیطی قدردانی و اظهار امیدواری کرد با هماهنگی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و ارتقای مشارکت‌های مردمی، نسبت به پاک‌سازی ظواهر آلودگی در سطح استان و استفاده منطقی از آب و خاک به عنوان منابع حیاتی زمین کوشاتر باشیم.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر