روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

سوریه نسبت به سیاسی کردن مسایل بشردوستانه هشدار داد

نیویورک- ایرنا- نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد خواستار پایان دادن به سیاسی کردن مساله بشردوستانه شد و گفت برخی از اعضای شورای امنیت به دشمنی با دمشق معتاد شده‌اند.

سوریه نسبت به سیاسی کردن مسایل بشردوستانه هشدار داد

بشار الجعفری روز دوشنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع سوریه به صورت مجازی برگزار شد، از کشورهایی که متعهد به رعایت قوانین بین المللی هستند، خواست تا به سیاسی‌ کردن مساله بشردوستانه در سوریه پایان دهند.

وی همچنین خواستار حمایت از تلاش‌های این کشور در زمینه‌های انسانی و توسعه‌ای شد و کشورهای دیگر را به رد کردن مقررات سیاسی و دیکته‌هایی که برخی از کشورها در جلوگیری از روند بازسازی و بازگشت آوارگان تحمیل می‌کنند، فراخواند.

نماینده ویژه سوریه در سازمان ملل متحد افزود: برخی از اعضای شورای امنیت به قدری در خصومت و دشمنی با سوریه محتاط و معتاد شده‌اند که آنها را از انجام هرگونه نقش مثبتی درباره اوضاع سوریه و منطقه، ناتوان ساخته است.

الجعفری ادامه داد: اثبات این ادعا هم سکوتی است که بر شورای امنیت تحمیل شده و آن را به یک سکویی برای ناتو علیه سوریه تبدیل کرده است.

وی بر ضرورت مقابله شورای امنیت با علت‌های اصلی بحران سوریه تاکید کرد و گفت: حضور اشغالگران آمریکایی و نیروهای ترکیه در این کشور باید پایان یابد و شورای امنیت از تلاش‌های دولت سوریه و همپیمانان آن برای مبارزه با تروریسم و برداشته شدن فوری اقدامات قهری یکجانبه حمایت کند.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد افزود به نظر می‌رسد که این کشورها تسلیم دولت آمریکا شدند و سیاست‌های اردوغان را در آنچه که اشغال و حمایت از تروریسم نامید، تحسین و از طرح‌های دولت اردوغان در سوریه، عراق، مصر، لیبی، تونس، ارمنستان، یونان و قبرس حمایت می کنند.

الجعفری ادامه داد: اگر برخی در رویای تجربه اشغال بخش‌هایی از قبرس توسط ترکیه در سال 1974  به سر می‌برند باید بدانند که حتی اگر همه اعضای ناتو در کنار اردوغان بایستند، سوریه اجازه چنین اتفاقی را نخواهد داد.

وی مخالفت دولت سوریه را در تمدید قطعنامه 2165 موسوم به حاملان امداد انسانی عبور از مرزی اعلام کرد و آن را دیکته دشمنان سوریه دانست که با تمامیت ارضی و حاکمیت ملی این کشور در تضاد است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر