روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

اولین مستند از زندگی شخصی "سیروس گرجستانی" در شبکه مستند

مجموعه مستند «رخ» در قسمتی به زندگی مرحوم سیروس گرجستانی پرداخته است که جمعه روی آنتن می‌رود.

اولین مستند از زندگی شخصی "سیروس گرجستانی" در شبکه مستند

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مجموعه‌ مستند «رخ» پرتره‌ای از سینماگران و گفت‌وگو با آن‌هاست که در شبکه مستند تولید شده است؛ هر قسمت از این مجموعه به یک سینماگر اختصاص داشت و هنرمندانی همچون علیرضا داودنژاد، سیروس الوند، حسن فتحی، مسعود جعفری‌جوزانی، همایون اسعدیان، بهروز افخمی، جمال شورجه، محمدحسین لطیفی، ثریا قاسمی، ابوالحسن داودی،  سیدضیاءالدین دری و ... در آن حضور داشتند.

یکی از قسمت‌های این مجموعه که به زندگی هنری و شخصی سیروس گرجستانی می‌پردازد، به کارگردانی سیاوش گرجستانی و تهیه‌کنندگی سیدمازیار هاشمی ساخته شده است که به مناسبت درگذشت او از شبکه مستندسیما پخش خواهد شد. 

در این اثر که برای اولین بار به زندگی این هنرمند پرداخته، گرجستانی می‌گوید: «همه بازیگرها دوست دارن کار خوب انجام بدن. عجیبه که دیگه امروزه برای من کار خوب نیست.»

گفتنی است علی اکبر محمودزاده گرجستانی با نام هنری سیروس گرجستانی (زاده 25 اسفند 1323 در بندر انزلی/ درگذشته 12 تیر 1399) بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایرانی بود. او دارای مدرک درجه 2 هنری از وزارت فرهنگ و هنر است. گرجستانی فعالیت در تئاتر را از سال 1349 و فعالیت در تلویزیون را از سال 1356 شروع کرد و پس از آن به استخدام وزارت فرهنگ و هنر سابق و ارشاد کنونی درآمد. پس از انقلاب، فعالیت سینمایی او با فیلم «فریاد مجاهد» به عنوان بازیگر در سال 1358 آغاز شد. وی همچنین در عرصه ورزش نیز فعال بوده و به مدت 10 الی 12 سال بازیکن تیم فوتبال شاهین بوده ‌است.

قسمتی از مستند رخ که به زندگی سیروس گرجستانی می‌پردازد،جمعه 13 تیر ساعت 19 از شبکه مستند پخش خواهد شد. 

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر