تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

انواع مدل های صندلی غذاخوری کودک

صندلی غذاخوری کودک یکی از بهترین وسایل کمکی برای کسانی است که می‌خواهند کودکشان به راحتی و بدون ایجاد مزاحمت تغذیه کند.

صندلی غذاخوری کودک یکی از بهترین وسایل کمکی برای کسانی است که می‌خواهند کودکشان به راحتی و بدون ایجاد مزاحمت تغذیه کند. مدل‎‌های مختلف صندلی غذا کودک، باعث می‌شود تا والدین برای یک انتخاب درست دچار تردید شوند. انتخاب یک صندلی مناسب می‌تواند لذت غذاخوردن را برای کودک دلبندتان دوچندان کند، بنابراین باید فاکتورهای مهمی را در هنگام خرید یک صندلی غذاخوری در نظر بگیرید و انواع صندلی ها را بشناسید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین مدل‌های صندلی غذای کودک آشنا کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

انواع مدل های صندلی غذای کودک

 • صندلی‌های پلاستیکی و فلزی
 • مدل سنتی
 • صندلی تنظیم شونده
 • صندلی کودک متصل شونده به میز
 • صندلی چند منظوره

 

 • صندلی‌های کودک فلزی و پلاستیکی

این مدل از صندلی غذای کودک یکی از ساده‌ترین نوع از صندلی‌ها هستند. در این مدل از صندلی، پلاستیک و فلزی که بکار برده شده قالبگیری و با استفاده از قلاب و بندهای مخصوص به کفی متصل شده‌ است. البته این صندلی‌ها به رغم جابجایی آسان، بسیاری از قابلیت‌های تمیز کردن را دارا نیستند و در بعضی از مواقع ممکن است که در تمیز کردن به مشکل بخورید.

 • صندلی غذای کودک سنتی

همانطور که از اسم این مدل صندلی مشخص است، یک محصول ساده است که می‌توان آن را از هر جنسی تولید کرد. این مدل از صندلی کودک، دارای پایه‌هایی مستقل و فاقد چرخ است که اغلب آنها تاشو نیستند و در یک حالت ثابت قرار دارند. به دلیل همین انعطاف‌پذیری کم، این محصول فقط مصرف خانگی دارد اما از طول عمر بالایی برخوردار می‌باشد. پایه این صندلی‌ها معمولا از جنس چوب است و به دلیل سنگین بودن جابجا کردن آن سخت است.

 • صندلی غذای کودک قابل تنظیم

صندلی‌های قابل تنظیم به راحتی قابل استفاده هستند. سینی صندلی، پایه، قسمت جایگیری پا و پشتی آن قابل تغییر بوده که می‌توانید با توجه به شرایط آن را تغییر دهید. یکی از مزیت‌های این صندلی غذای کودک این است که می توانید آن را به حالت دلخواه خود در آورید، از این رو می‌توانید از آن در کنار میز غذاخوری و هنگام تماشای تلویزیون نیز استفاده کنید. اکثر مدل های صندلی غذاخوری تنظیم شونده مناسب کودکان تا سنین بالاتر و حتی تا 5 سال هستند. اما قیمت مدل های صندلی غذای تنظیم شونده معمولا بالا است.

 • صندلی غذاخوری قابل اتصال به میز

این مدل از صندلی غذای کودک همانطور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، می‌تواند با استفاده از دو دسته به میز متصل شود و به همین دلیل نمی‌تواند وزن زیادی را تحمل کند. این صندلی‌ها فاقد پایه هستند و به همین دلیل تا دوسالگی کودک قابل استفاده خواهند بود. نصب این صندلی غذاخوری کودک فقط بر روی میزهای غذاخوری امکان پذیر است.

 • صندلی غذا چند منظوره

برخی از مدل های صندلی غذای کودک هم دارای سینی، پشتی و کفی برای نشستن است که قابلیت تنظیم برای بالا یا پایین بردن را دارا است. و هم قابلیت تبدیل شدن به تاب را دارد. درواقع شما می توانید با ایجاد تغییرات کوچکی در تنظیمات صندلی، آن را تبدیل به تاب کنید.

نکاتی که باید در هنگام خرید یک صندلی غذای کودک در نظر بگیرید

 • ایمن بودن محصول
 • نصب آسان
 • قابل شستشو
 • راحتی محصول
 • منعطف بودن
 • سینی صندلی کودک
 • ایمنی محصول مورد نظر

یکی از نکاتی که باید علاوه بر اینکه وزن و قد کودکتان را در نظر می‌گیرید، به آن توجه داشته باشید این است که در وهله اول از خودتان بپرسید که آیا این صندلی غذای کودک از ایمنی بالایی برخوردار است؟ استحکام محصول استاندارد است؟ اینها سوالاتی است که باید در مورد محصول بدانید زیرا سینی، پشتی، چرخ‌ها و ... همگی بر روی ایمنی صندلی موثر خواهند بود.

 • اتصال و تنظیم آسان

صندلی غذای کودک باید از نصب آسان و همچنین تنظیم مناسبی برخوردار باشد. اینکه بتوانید براحتی ارتفاع صندلی را تنظیم کنید و یا سینی را جوری تنظیم کنید که به سینه کودک فشاری وارد نشود از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین چرخدار بودن صندلی باعث می‌شود تا انتقال و حرکت آسانتر صورت بگیرد و البته برای اینکه این صندلی چرخدار مشکل ساز نشود باید بتوانید چرخ را ثابت کنید.

 • قابلیت شستشو

هر کودکی هنگام غذاخوردن ممکن است که صندلی را کثیف کند. به همین دلیل  صندلی غذای کودک مورد نظری را که تهیه می‌کنید بهتر است که از جنس پارچه و روکش مناسبی برخوردار باشد تا به هنگام شستن برای الیاف آن مشکلی پیش نیاید و همچنین برای کودک دلبندتان نیز عوارض و حساسیت‌های پوستی ایجاد نکند.

 • راحتی محصول

هرچقدر صندلی غذاخوری کودک راحت‌تر باشد در نتیجه میل کودک دلبندتان به غذاخوردن بیشتر می‌شود. از این نظر کفی صندلی باید از یک تشک نرم بهره‌مند باشد. همچنین پایه صندلی هرچقدر با ابعاد مناسب‌تری طراحی شود، نشستن کودک هم آسانتر خواهد شد. فقط در هنگام استفاده از صندلی مطئن شوید که دارای لبه تیز نباشد و پشتی صندلی هم از قوص مناسبی برخوردار باشد.

 • منطعف بودن صندلی غذای کودک

این موضوع از این نظر قابل اهمیت است که هرچه انعطاف و تطبیق پذیری صندلی بیشتر باشد، به راحتی می‌توانید با بزرگتر شدن کودک از آن استفاده کرده و سینی آن را تنظیم کنید. پس در نتیجه مدت زمان استفاده و بهره وری از صندلی غذای کودک افزایش پیدا خواهد کرد.

 • سینی صندلی

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم بسیاری از صندلی‌های کودک دارای سینی نیستند، به همین دلیل اگر صندلی سینی‌دار را انتخاب کنید در هر کجای منزل می‌توانید به فرزندتان غذا بدهید. بسیاری از این سینی‌ها دارای جا لیوانی نیز هستند که این موضوع را راحت‌تر هم خواهد کرد. اما اگر از یک صندلی غذای کودک سنتی استفاده می‌کنید باید آن را به میز و پیشخوان آشپزخانه متصل کنید تا کودک دلبندتان به راحتی از غذاخوردن لذت ببرد.

 • مناسبترین زمان برای استفاده

بهترین زمانی که باید برای صندلی غذاخوری کودک در نظر بگیرید زمانی است که کودک از لحاظ نشستن و همچنین غذاخوردن مستقل‌ شده و نیازی به حمایت از سوی شما نداشته باشد. بطور کلی در هنگام استفاده از هر مدل صندلی غذای کودک حتما به این نکته توجه داشته باشید که هیچ موقع کودک را تنها نگذارید، همچنین از ایمنی محصول از نظر چرخ، سینی و پایه مطئن شوید و سپس فرزند دلبندتان را بر روی آن قرار دهید.

پیشنهاد خرید صندلی غذاخوری کودک

برای خرید صندلی غذاخوری کودک جنس خوب یکی از لینک های زیر را ببینید:

صندلی غذای خوب جنس مارک خارجی نی نی مد:

https://ninimod.com/%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%84%DB%8C-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9/

لیست قیمت صندلی غذاخوری کودک در ایمالز:

https://emalls.ir/%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA~Category~19208

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر