روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تأمین اعتبار جذب ۳۰۰۰ نیرو با اولویت پرستاران

معاون پرستاری وزارت بهداشت از تأمین اعتبار جذب ۳۰۰۰ نفر با اولویت پرستار با موافقت سازمان برنامه و بودجه و تدوین آیین‌نامه پرستاری تخصصی خبر داد.

تأمین اعتبار جذب 3000 نیرو با اولویت پرستاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ دکتر مریم حضرتی در نشست ویدئوکنفرانسی مدیران پرستاری دانشگاه‌‌ها و دانشکده‌‌های علوم پزشکی سراسر کشور ضمن قدردانی از تلاش‌‌های شبانه‌روزی مدیران پرستاری و جامعه پرستاری کشور در مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا و ارائه مشاوره به هموطنان عزیز، گفت: جامعه پرستاری علی‌‌رغم فشارهای ناشی از کمبود نیرو، در بحران کووید 19 بسیار خوش درخشیده و بار دیگر مسئولیت پذیری و ایثارگری خود را در شرایط سخت نشان دادند و زبان ما برای قدردانی از این تلاش‌‌ها قاصر است.

وی افزود: در جریان پاندمی کووید 19، برخی از همکاران جان خود را در راه سلامت هموطنان و بیماران مبتلا فدا کردند و برخی نیز به این بیماری مبتلا شدند و همین موضوع به لحاظ روحی، ادامه کار را برای پرستاران دشوار کرد، زیرا خروج نیروهای مبتلا فشار کار را در شیفت‌‌ها برای سایر همکاران مضاعف کرد که قطعاً این مسائل از چشم هیچ یک از مسئولین دلسوز جامعه پنهان نمی‌‌ماند. خوشبختانه با پیگیری انجام شده و موافقت سازمان برنامه و بودجه، اعتبار جذب 3000 نیرو با اولویت پرستار تأمین شده است.

حضرتی با تأکید بر توانمندسازی کادر پرستاری، گفت: سال گذشته 200 نفر از پرستاران در مناطق کم برخوردار آموزش دوره‌‌های بخش‌‌های ویژه را دیدند و امسال نیز به دلیل شیوع بیماری کرونا و نیاز به پرستاران ویژه کار، در حال برنامه ریزی برای تربیت و آموزش پرستار آی سی یو برای حدود 600 پرستار هستیم.

وی، از مدیران پرستاری خواست تا پرستاران علاقه‌‌مند را برای شرکت در این دوره شناسایی و معرفی کنند تا پس از آموزش‌‌های لازم نیاز دانشگاه یا دانشکده متبوع را برآورده کنند.

حضرتی همچنین از مکاتبه با معاونت آموزشی برای سرعت بخشیدن به آموزش دوره آی سی یو برای دانشجویان سال آخر پرستاری خبر داد و گفت: با توجه به شیوع کرونا و نیاز دانشگاه‌‌ها و دانشکده‌‌ها به نیروهای آی سی یو، از خدمات این افراد نیز بهره‌‌مند خواهیم شد.

وی همچنین از تدوین آیین‌‌نامه پرستاری تخصصی خبر داد و گفت: در حال حاضر کار تدوین این آیین نامه نهایی شده و پس از طی مراحل قانونی به دانشگاه‌‌ها ابلاغ خواهد شد.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به استخدام 4500 نیروی پرستار در آزمون آبان ماه سال 1398، افزود: علیرغم اعلام اسامی افراد قبول شده از طرف سازمان سنجش، هنوز برخی از افراد قبول شده در دانشگاه‌‌ها به کارگیری نشده‌‌اند، بنابرین از مدیران پرستاری می‌‌خواهیم تا علت را بررسی و به ما اعلام کنند تا پیگیری لازم برای جذب نیرو صورت پذیرد.

در این جلسه، خانکه، رییس مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا، وظایف قانونی مدیریت بحران در حوزه پرستاری را برای مدیران پرستاری تشریح کرده و مطالب خود را در ادامه تلاش‌‌های انجام شده به منظور تدوین سند راهبردی مدیریت بحران در پرستاری، مطرح کرد.

همچنین، در ادامه، مدیرکل دفتر ارتقای سلامت و سرپرست دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه‌‌های انسانی نیز برنامه‌‌ها و انتظارات اداره متبوع را تشریح کرده و توضیحات لازم درخصوص برنامه‌‌های عملیاتی در حوزه‌‌های توانمندسازی، روابط عمومی و آموزش توسط کارشناسان معاونت پرستاری را ارائه کردند.

در ادامه نیز مدیران پرستاری مسائل و مطالبات خود را بیان کردند که شفافیت نحوه پرداخت حق کرونا، خروج کارکنان در بحران کرونا به دلیل ابتلا، پاداش کار پرستاران در مقابله با کووید19، شرح وظایف پرستار جامعه، جذب نیرو، تغییر وضعیت کارکنان قراردادی، افزایش حقوق و ساماندهی وضعیت پرستاران شرکتی، شاخص ایثارگری برای پرستاران مبتلا، موانع تأسیس واحد مراقبت در منزل در بیمارستانها از مهمترین مسائل مطرح شده توسط مدیران بود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر