روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

امکان استفاده بازنشستگان از ۲۷۰ مجموعه ورزشی و تفریحی وزارت رفاه

با امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بین صندوق بازنشستگی کشوری و معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکان استفاده بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری از ۲۷۰ مجموعه ورزشی کارگران در کل کشور فراهم شد.

امکان استفاده بازنشستگان از 270 مجموعه ورزشی و تفریحی وزارت رفاه

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ با امضای تفاهمنامه همکاری مشترک بین صندوق بازنشستگی کشوری و معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امکان استفاده بازنشستگان و وظیفه‌بگیران کشوری از 270 مجموعه ورزشی کارگران در کل کشور فراهم شد.

ابراهیم صادقی‌فر؛ معاون فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین امضای تفاهم‌نامه ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی به بازنشستگان کشوری و استفاده از ظرفیت‌های مجموعه‌های ورزشی تفریحی کارگران کشور که امروز (سه شنبه 17 تیرماه) برگزار شد، با قدردانی از رویکرد صندوق بازنشستگی کشوری برای توجه به خدمات فرهنگی، اجتماعی و رفاهی در کنار مسئله حقوق و معیشت بازنشستگان گفت: این تفاهم نامه فصل جدیدی از همکاری‌های بین دستگاهی است.

صادقی‌فر با بیان اینکه معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئولیت سه حوزه اجتماعی، فرهنگی و ورزشی مشترکان و ذی نفعان این وزارتخانه را عهده دار است، اظهار کرد: بخش اعظم مخاطبان طرح‌های فعلی را کارگران تشکیل می‌دهند که باید تلاش کنیم خدمات و امکانات موجود و در اختیار دستگاه‌های مختلف وزارتخانه، برای سایر مخاطبان از جمله بازنشستگان نیز قابل استفاده شود.

وی 270 مجموعه ورزشی و 6 مجموعه اقامتی فرهنگی در سراسر کشور را بخشی از امکانات در اختیار وزارت کار برشمرد و گفت: از این پس بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری هم می‌توانند از این مجموعه‌ها استفاده کنند.

معاون فرهنگی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش، آموزش و ارتقای سلامت و نشاط بازنشستگان را از اهداف مهم این وزارتخانه و همچنین صندوق بازنشستگی کشوری عنوان کرد و گفت: یکی از آثار این تفاهم نامه، بهره گیری از برنامه های علمی و مکان‌های مناسب برای ارتقای سلامت بازنشستگان است که با توسعه و توجه به ورزش می‌توان آن را پیگیری کرد.

صادقی همچنین پیشنهاد داد: می‌توان در فدراسیون ورزشی کارگران کشور، انجمن ورزشی بازنشستگان را ایجاد کرد تا برنامه‌های ورزشی و رقابت‌های این حوزه به شکل نظام مند و با نشاط بیشتر برگزار شود.

توجه به سلامت و ورزش بازنشستگان یک اولویت مهم است

اکبر افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز در این نشست با اشاره به توجه ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های درون مجموعه این وزارتخانه گفت: برنامه صندوق بازنشستگی بهره گیری از امکانات و خدمات مجموعه‌های وابسته به وزارتخانه و صندوق و همچنین سایر سازمان‌ها در سطح کشور برای خدمت رسانی هرچه بهتر به بازنشستگان است.

افتخاری به ابعاد مختلف کیفیت زندگی اشاره کرد و گفت: در کنار معیشت و اقتصاد خانواده، مسئله سلامت و ورزش نیز برای ارتقای کیفیت زندگی اهمیت دارد.

وی ورزش کردن و بهره مندی از فضاهای مناسب ورزشی را برای بازنشستگان مهم عنوان کرد و افزود: سالم نگه داشتن روح و جسم در این دوره بسیار حائز اهمیت است و ما هم بر خود واجب می‌دانیم تا به این حوزه نیز توجه بیشتری کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین تصریح کرد: مجموعه وزارت رفاه از نظر مخاطب و ذی نفعان بسیار متنوع است و می‌توان با ایجاد هم افزایی در درون این مجموعه، خدمات بهتر و در ابعاد گسترده تری برای اعضای تحت پوشش ارائه داد.

وی تأکید کرد: نمی‌توان مسیر ارتقای کیفیت زندگی بازنشستگان در ابعاد مختلف را یکباره و به سرعت طی کرد، بلکه این مهم نیازمند حرکت گام به گام است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر