روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تعداد متوفیان اردیبهشت ماه کرونا در تهران به ۹ نفر هم رسیده بود

رئیس شورای شهر تهران به اشاره به افزایش مجدد مبتلایان و مرگ و میرها از کرونا گفت: در اردیبهشت ماه میزان مرگ‌و‌میرها به شدت کاهش پیدا کرد در حالی که تهران عدد ۹ را تجربه کرده بود.

تعداد متوفیان اردیبهشت ماه کرونا در تهران به 9 نفر هم رسیده بود

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ محسن هاشمی امروز  در پایان دویست و بیست و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز موضوعاتی مختلفی مطرح شد که در ابتدا لایحه دو فوریتی اعطای مجوز به شهرداری تهران برای انجام معاملات مربوط به تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در دستور کار شورای شهر قرار گرفت که اعضا به این لایحه دو فوریتی رأی مثبت دادند.

وی تصریح کرد: همچنین در پی حادثه آتش‌سوزی کلینیک سینا اطهر در هفته پیش، اعضای شورای شهر تهران درخواست کردند مسئولان مربوطه اعم از اداره کار و وزارت بهداشت در صحن شورای حاضر و گزارشی را در ارتباط با این حادثه ارائه کنند که یکشنبه گذشته از اداره کار در جلسه حاضر و گزارشی را مطرح کردند ا ما بنا به مشغله مسئولان وزارت بهداشت، این مسئله به زمان دیگری موکول شد.

رئیس شورای شهر تهران افزود: در همین ارتباط با آقای زالی تماس برقرار کردیم و از وی دعوت کردیم تا در جلسه حاضر شوند اما با توجه به مشغله کاری آقای زالی نتوانست و در نهایت معاون خود را برای حضور در جلسه معرفی کرد که در ادامه و با توجه به توضیحات میرهاشمی معاون زالی، توضیحات مطرح شده مورد پسند اعضا قرار نگرفت که با توجه به شرایط بنده تصمیم به ختم جلسه کردم تا درگیری لفظی بین اعضا و معاون زالی پیش نیاید.

وی تصریح کرد: همچنین در ادامه جلسه به موضوع باغات پرداخته شد و هشت پرونده مورد بررسی قرار گرفت.

هاشمی همچنین با اشاره به افزایش مرگ و میرها و مبتلایان به کرونا خاطرنشان کرد: متأسفانه مجدداً ما در پیک کرونا قرار گرفتیم و این در حالی است که تعداد مبتلایان رو به افزایش است و تعداد مبتلایان روز گذشته که  بالغ بر 160 نفر بود که 70 نفر آنها مبتلایان کرونایی تهران بودند که متأسفانه جان خود را از دست دادند.

رئیس شورای شهر تهران گفت: در حالی این اتفاق رخ داده است که در اردیبهشت  ماه تعداد فوتی‌ها بر اثر ویروس کرونا به 19 و حتی 9 نفر در تهران رسیده بود.

وی همچنین به بازگشایی مشاغل و استفاده از حمل و نقل عمومی از سوی شهروندان گفت: طبق آمار، هم‌اکنون استفاده از مترو به حدود 1.5 میلیون رسیده است و چنانچه از ماسک استفاده نشود کنترل ویروس کرونا سخت و دشوار است و در واقع این بیماری پیر، جوان و کودک نمی‌شناسد.

هاشمی همچنین با اشاره به آلودگی هوا و تاثیرگذاری آن بر افزایش کرونا گفت: امیدواریم مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر