روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

انتقادات نمایندگان نسبت به عملکرد وزارت صمت درباره نارضایتی مردم از وضع بازار

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست عصر امروز این کمیسیون، خبر داد.

انتقادات نمایندگان نسبت به عملکرد وزارت صمت درباره نارضایتی مردم از وضع بازار

محمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست عصر امروز این کمیسیون، خبر داد و گفت:مدرس خیابانی به همراه معاونان خود در این جلسه گزارشی درباره تنظیم بازار و تجارت خارجی ارائه کردند.

وی با بیان اینکه براساس گزارش مدرس خیابانی ذخایر کالاها به ویژه کالاهای اساسی در کشور در سطح مناسبی قرار دارد،ادامه داد: سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدامات صورت گرفته درباره تنظیم بازار را برای نمایندگان تشریح کرد.

نماینده الیگودرز در مجلس با اشاره به انتقادات نمایندگان نسبت به عملکرد وزارت صمت درباره نارضایتی مردم از وضع بازار اظهار داشت: اعضای کمیسیون از سرپرست وزارت صمت خواستند تا برنامه شفاف و جامعی را برای نحوه تخصیص ارز یارانه‌ای تدوین کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: نمایندگان در این نشست نسبت به نحوه تخصیص منابع ارزی یارانه‌ای به کالاهای اساسی در سال‌های گذشته انتقاد داشتند و  تاکید بیشتری بر روی اعمال نظارت بر بازار و توزیع کالاهای اساسی داشتند.

خدابخشی با بیان اینکه درباره تولید لاستیک به ویژه لاستیک ماشین‌های سنگین هم در این جلسه مباحثی مطرح شد، گفت: مشکل کنونی تولیدکنندگان لاستیک‌های سنگین این است که آنها طرح‌های توسعه‌ای یا ایجادی دارند و با توجه به ممنوعیت صادرات لاستیک توسط دولت، اکنون صندوق توسعه ملی به سختی وام ارزی در اختیارشان قرار می‌دهد در صورتی که ما برای تامین لاستیک 75 درصد به خارج از کشور وابسته هستیم و باید وزارت صمت ضمن حمایت از تولید و ظرفیت‌های داخلی مشکل وابستگی را به خارج در این مورد حل کند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر