روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

فتوحی خبر داد: کرونا اعزام ۲۰ دانشجو شریف به روسیه را لغو کرد

رئیس دانشگاه شریف گفت: قصد داشتیم در تابستان سال ۹۹، ۲۰ دانشجو را برای ادامه تحصیل به روسیه اعزام کنیم؛ اما به دلیل شرایط کرونا این اتفاق رخ نداد.

فتوحی خبر داد: کرونا اعزام 20 دانشجو شریف به روسیه را لغو کرد

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، محمود فتوحی، رئیس دانشگاه شریف در پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه با بیان اینکه بین‌المللی سازی اولویت راهبردی مورد تایید دانشگاه شریف است؛ گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا تا کنون60 وبنیار با حضور محققین انجام شده است.

 

وی با اشاره به اینکه طی گزارشی که دانشگاه شریف در اجلاس قبلی منتشر کرد، این دانشگاه تقریبا 140 تفاهم نامه مختلف را به امضاء رسانده بود پس از آن نیز در یک مدت 19 ماهه موفق به امضاء 4 تفاهم‌نامه جدید شده‌ایم. را به امضا هم چنین هیئت‌های اعزامی را به روسیه داشتیم.

وی درباره پیشرفت فعالیت‌های دانشگاه‌های شریف با دانشگاه‌های روسیه اظهار کرد: در اولین کاری که در سال 2016 اتفاق افتاد سه پروپوزال از شریف ارائه شد که 2 تا از آن‌ها مورد قبول واقع شد در سال 2020، 21 پروپوزال از شریف ارایه شده است که منتظر نتایج آن هستیم.

 

رئیس دانشگاه شریف تصریح کرد: یکی از فعالیت‌هایی که به تازگی شروع شده تخصیص بودجه مشترک برای اساتید دو دانشگاه بود ما تصمیم گرفتیم سه پروپوزال از میان پروپوزال‌ها انتخاب کنیم و به مبلغ پانزده هزار یورو به فعالیت‌های مشترک اختصاص دهیم.

 

فتوحی درباره اعزام دانشجو به روسیه در تابستان گفت: در سال 2018، 37 دانشجو در سال 2019، 23 دانشجو به دانشگاه‌های سنپترزبورگ فرستادیم قصد داشتیم در تابستان سال 99 نیز 20 دانشجو را برای ادامه تحصیل به روسیه اعزام کنیم، اما به دلیل شرایط کرونا این اتفاق رخ نداد.


وی با بیان اینکه سه نفر از اساتید این دانشگاه برای دوره‌های کوتاه مدت و تدریس به روسیه سفر کرده‌‍اند، اظهار کرد: موفق شدیم دو فضا نوردی روسی را به دانشگاه شریف دعوت کنیم. هم چنین قصد داریم بدون اخذ شهریه پذیرش دانشجو از روسیه و اعزام به آنجا داشته باشیم.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر