روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

۹۹۹ میلیون دلار صادرات کالای غیرنفتی در استان مرکزی هدفگذاری شد

اراک - ایرنا - معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت،معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۹۹۹ میلیون دلار صادرات کالاهای غیرنفتی با توجه به ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی برای این استان در سال جاری هدفگذاری شد.

999 میلیون دلار صادرات کالای غیرنفتی در استان مرکزی هدفگذاری شد

«جعفر اصغری» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عمده مقاصد صادراتی تعریف شده برای استان در سال جاری کشورهای اوراسیا شامل ارمنستان، بلاروس، روسیه، قزاقستان، و قرقیزستان، چین، هند، سوریه، لبنان، عراق، افغانستان، پاکستان و ترکیه است که برنامه‌ها برای این بخش از سوی وزارت صمت به این استان ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: با توجه به تنوع تولید، خدمات و معادن مختلف در استان مرکزی، صادرات در حوزه‌های معدن و صنایع معدنی، کشاورزی و صنایع غذایی، فرش و صنایع دستی، لبنیات و خدمات فنی و مهندسی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران به این استان تکلیف و سهم آن نیز مشخص شده است.

معاون توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: صادرات استان مرکزی به کشور عراق در سال قبل حدود 177 میلیون دلار بود اما امسال صادرات به این کشور 300 میلیون دلار برنامه‌ریزی شده و صادرات استان به کشور ترکیه نیز پارسال حدود 104 میلیون دلار بود که در سال جاری 170 میلیون دلار هدفگذاری شده است.

اصغری صادرات محقق شده استان مرکزی در بهار امسال را 126 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: بخش عمده‌ای از محموله‌های صادراتی این استان به کشورهای عراق، ترکیه و افغانستان ارسال شده است. 

وی اظهار داشت: فرآورده‌های لبنی، شمش آلومینیوم، قیر، انواع شیشه، الیاف پلی‌استر، گوشت، پسته، سیمان و گل و گیاه مهمترین کالاهای صادراتی استان مرکزی است که در سال جاری به نقاط مختلف جهان صادر شده است.

معاون توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: با توجه به اینکه صادرات کالاهای غیرنفتی از راهبردهای اقتصاد مقاومتی است که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده،باید با حمایت  نقدی از صادرکنندگان در راستای تحقق این خواسته معظم‌له بیش از پیش تلاش کرد.

2 هزار و 800 واحد تولیدی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند که بیش از 150 واحد آن فعالیت صادراتی دارند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر