روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

ازسرگیری اعتراضات در لبنان

در بیروت درگیری‌ میان معترضین و سازمان‌های اجرای قانون مجددا از سر گرفته شده است.

ازسرگیری اعتراضات در لبنان

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العربیه، درگیری‌ میان معترضین و سازمان‌های اجرای قانون در پایتخت لبنان مجددا از سر گرفته شده است. معترضین در بیروت به سمت مأمورین پلیس که مسیرهای منتهی به ساختمان پارلمان را مسدود کرده‌اند، سنگ پرتاب می‌کنند.

نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضین از گاز اشک آور استفاده می‌کنند و مقامات لبنان در تلاشند تا جمعیت را از ساختمان مجلس دور کنند.

لازم به ذکر است، چند روز پیش انفجاری مهیب در بندر بیروت رخ داد. طبق اظهارات مقامات این کشور، 2 هزار و 750 تن نیترات آمونیوم طولانی مدت بدون تمهیدات ایمنی در بندر بیروت نگه داشته شده و دلیل انفجار نیز همین امر بوده است. به گفته استاندار این شهر، نیمی از ساختمان های این شهر آسیب دیده و به دلیل تعداد زیاد مجروحین ظرفیت بیمارستان های این شهر تکمیل شده است. لبنان در پی این حادثه عزای عمومی سه روزه و در بیروت به مدت دو هفته وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

پس از ان نیز موج اعتراضات و تظاهرات های گسترده در شهر بیروت به راه افتاد، که در نتیجه ی آن شماری زیادی نیز مجروح شدند. تظاهرات کنندگان به ساختمان های دولتی حمله ور شدند و برخی از ساختمان ها را به آتش کشیدند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان