روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

نماینده دائم آمریکا خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران شد

محدودیت خرید و واردات سلاح به ایران، طبق توافق هسته ای برجام، در ۱۸ اکتبر سال ۲۰۲۰ منقضی می شود.

نماینده دائم آمریکا خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران شد

به گزارش اسپوتنیک، کلی کرفت نماینده دائم ایالات متحده در سازمان ملل متحد، از کلیه اعضای شورای امنیت سازمان ملل خواست تا از پیش نویس قطعنامه گسترش تحریم تسلیحاتی علیه ایران، که توسط واشنگتن ارائه شده است پشتیبانی کنند. چنین بیانیه ای روز چهارشنبه در وب سایت نماینده دائم ایالات متحده منتشر شد.

نماینده دائم ایالات متحده اظهار کرد: من از همه اعضای شورای امنیت سازمان ملل می خواهم که از پیامدهای واقعی پایان دادن به تحریم تسلیحاتی ایران آگاه شوند. هدف اصلی شورای امنیت ترویج صلح و امنیت در سراسر جهان است. اگر تحریم تسلیحاتی تمدید نشود، این مسخره کردن وظیفه مقدسی است که سازمان ملل بر آن تأسیس شده است.

نماینده دائم همچنین تأیید کرد: پیش نویس این سند امروز ارائه شده است؛ امروز ایالات متحده پیش نویس قطعنامه شورای امنیت را برای گسترش تحریم های موجود در زمینه فروش سلاح های معمولی به ایران و خرید آنها از ایران ارائه داد.

تحریم تسلیحات

محدودیت های واردات اسلحه به ایران، طبق توافق هسته ای، در 18 اکتبر سال 2020 منقضی می شود. مقامات آمریکایی بارها متذکر شده اند که علی رغم عقب نشینی از توافق ایران، آنها به دنبال تمدید تحریم خواهند بود.

کرفت رأی دادن به سند آمریکا را "انتخاب بین صلح و ترور" نامید. او همچنین گفت که ایالات متحده می خواهد "روسیه و چین" را که مخالف قطعنامه هستند، به کنار براند.

در همین زمان، دیپلمات هایی که نخواستند نامشان فاش شود، ابراز تردید کردند که این قطعنامه 9 رای لازم را کسب می کند تا به یک حق وتو برای مسدود کردن آن نیاز داشته باشد. به ویژه، در جلسه ژوئن شورای امنیت سازمان ملل در مورد ایران؛ انگلیس، فرانسه و آلمان با صحبت با موضع مشترک، "غیرقابل قبول بودن پیشنهادهای یکجانبه منجر به از سرگیری تحریم ها" را اعلام کردند.

در ماه ژوئن، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، نامه ای به دبیر کل سازمان ملل ارسال کرد و بیان داشت که هیچ زمینه عینی برای بحث درباره تمدید تسریع تسلیحات علیه ایران در شورای امنیت وجود ندارد.

همانطور که وزیر خلرجه روسیه یادآور شد، روند تهیه اسلحه و تجهیزات نظامی به ایران، پیش بینی شده توسط قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل موقت است.

لاوروف توضیح داد که اعمال مقررات محدودیت واردات اسلحه به ایران پس از 18 اکتبر سال 2020 هرگز در نظر گرفته نشده است و هیچ دلیل قانونی یا دلیل دیگری برای تجدید نظر در آن وجود ندارد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان