روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد فرادید
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مدیرکل نوسازی مدارس استان:

سیستان و بلوچستان ۱۱ هزارکلاس درس نیاز دارد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به رشد ۷ برابری جمعیت دانش آموزی سیستان و بلوچستان نسبت به سرانه کشوری، ۱۱ هزار کلاس درس نیاز است در استان ساخته شود تا به سرانه کشوری برسد.

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، رضا سرحدی نیا در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: سرانه آموزشی کشور 5.2 مترمربع است که با وجود همه اقدامات مطلوب انجام شده، سیستان و بلوچستان با 3.3 متر مربع دارای کمترین سرانه فضای آموزشی است.

وی بیان کرد: 1500 مدرسه با زیربنای 180 هزار مترمربع از مهر سال گذشته تا مهر امسال تحویل آموزش و پرورش استان شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: در مدت یک سال اخیر تفاهم‌نامه ساخت بیش‌از 2500 کلاس درس با خیران منعقد شده که افزون‌بر 70 درصد آن‌ها عملیاتی شده است.

سرحدی نیا افزود: تعهد خیران در ساخت مدارس سیستان و بلوچستان از 1.6 میلیارد تومان سال 91 در سال 98 به 149 میلیارد تومان رسیده که در این زمینه استان جزو پنج استان برتر کشور به شمار می‌رود.

وی افزود: همچنین آورده دولت در سال 96 در ساخت مدارس مشارکتی 70 میلیارد تومان بود که پارسال به 476 میلیارد تومان افزایش یافت که نتیجه آن تحویل بیش‌از 1000 کلاس درس در 2 سال متوالی است.

سرحدی نیا گفت: تمام مدارس خشتی و گلی سیستان و بلوچستان با همت خیران و دولت برچیده شده است.

وی با اشاره به اهمیت تکمیل طرح‌های مدرسه‌های نیمه تمام در سیستان و بلوچستان گفت: باعنایت دولتمردان از مجموع 2000میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مدارس نیمه تمام کشور 10 درصد آن یعنی 200 میلیارد تومان به این استان اختصاص یافت.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان از راه‌اندازی طرح «آجر به آجر» برای ساخت مدارس خبر داد و افزود: این طرح مهم به تازگی راه‌اندازی شده تا همه افراد جامعه با کمترین مبالغ سهم مهمی در ساخت مدارس این استان داشته باشند.

وی افزود: هم‌اینک 2 مدرسه سه کلاسه و 6 کلاسه در قالب این طرح در سیستان و بلوچستان قرار است با کمک خیران ساخته و تحویل آموزش و پرورش استان شود.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر