تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

نکات ویژه در خرید تشک

شناخت کافی در مورد برندهای مختلف، انواع تشک، کیفیت و مواد تشکیل دهنده آنها می تواند خریدی آگاهانه متناسب با آناتومی بدن را برای کاربران به ارمغان آورد.

انواع تشکدر حال حاضر  در دنیای تجارت به علت تنوع زیاد محصولات و رقابت گسترده میان برندهای مختلف تشخیص تشک های مناسب با درجه مرغوبیت بالا بسیار دشوار است. لذا شناخت کافی در مورد برندهای مختلف، انواع تشک، کیفیت و مواد تشکیل دهنده آنها می تواند خریدی آگاهانه متناسب با آناتومی بدن را برای کاربران به ارمغان آورد.

تشک ها در یک دسته بندی کلی به اقسام زیر تقسیم می شوند:

  • تشک های فنری
  • تشک های طبی
  • تشک های هیبرید
  • تشک های لاتکس
  • تشک های بادی
  • تشک های آّبی
  • تشک های فنری

تشک های فنری به دو نوع تقسیم می شوند

  • تشک های فنر متصل
  • تشک های فنر منفصل

فنر متصل ها فنر های مارپیچ با ضخامت های مختلف از جنس فولاد می باشند. که با مفتول 1 و 4 به یکدیگر متصل شده اند اینگونه تشک ها انعطاف پذیری بالایی دارند. لایه درونی آنها از فنرهای مارپیچ تشکیل شده است که روی آنها را یک لایه نمد ترمفلت پوشانده تا آسیبی به اسفنج ها وارد نشود. و در انتها با پارچه سه لایه گرد بافت روکش شده است. ضمناسطح تشک های فنر متصل از انواع دیگر نرم تر می باشد.

بیشتر:  تشک های رویا

فنر منفصل ها فنرهایی جدا از هم می باشند که در روکش هایی از جنس الیاف مصنوعی و کتان در هسته مرکزی تشک پراکنده شده اند. این ویژگی باعث می شود که لرزش های ناشی از غلت زدن به نقاط دیگر منتقل نشود. و نسبت به انواع فنر متصل حمایت بیشتری از ستون فقرات داشته باشد. فشار و وزن کاربر در تمام قسمت های تشک تقسیم می شد و از تغییر حالت و گود شدن تشک جلوگیری می کند. وجود روکش در اطراف فنرها مانع از ساییدگی و فرسودگی زود هنگام فنرها خواهد شد. استفاده از فنر سل پاکت دراینگونه تشک ها به علت تناسب با آناتومی بدن از ویژگی منحصر به فرد تشک های فنر منفصل می باشد.

تشک های طبی

در ساختار داخلی تشک های طبی از اسفنج استفاده شده و معمولا فاقد فنر می باشند.وبرای کاربرانی که از درد های مزمن عضلانی و کمردرد رنج می برند مناسب است. سطح سفت تشک های طبی باعث می شود تا تحمل وزن بالا را داشته باشد. و از ایجاد ارتعاش در سطح تشک جلوگیری می کند. تشک های طبی استاندارد معمولا در هسته مرکزی خود سفت و دارای سطحی لطیف و نرم می باشند. نکته حائز اهمیت در هنگام خرید تشک توجه به کیفیت اسفنج به کاررفته در آن می باشد. تشک های طبی برا افراد مبتلا به دیسک کمر گزینه ای مناسب است. استفاده از تشک های طبی برای افرادی که قصد دارند از ابتلا به کمردرد پیشگیری کنند توصیه می شود.

تشک های هیبرید

تشک های هیبرید ترکیبی از مموری فوم با اسکلت هایی از جنس فنر است. فنر های به کار رفته در تشک های هیبرید فنر منفصل می باشند این مساله باعث عدم انتقال ارتعاشات ناشی از تکان بر سطح تشک می شود. در ضمن استفاده از مموری فوم در سطح آن سطحی نرم را ایجاد می کند که با احاطه بدن فرم بدن را به خود می گیرد و قوس های بدن را پوشش می دهد. در نتیجه فشار به نواحی مختلف بدن کاهش خواهد یافت.

تشک های لاتکس

جنس تشک های لاتکس از جنس لاتکس گیاهی یا مواد نفتی می باشد. روی فوم لاتکس سوراخ هایی تعبیه شده تا هوا در اطراف بدن جریان داشته باشد. و حرارات و گرما تولید نمی کند. جنس تشک های لاتکس بادوام و انعطاف پذیر است. و عدم فشار بر شانه و کمردرد هنگام خواب از خصوصیات بارز تشک های لاتکس می باشد. در سال های گذشته مواد اولیه تولید تشک های لاتکس پر هزینه و در نتیجه قیمت تمام شده محصول در بازار گران بود. امروزه این محصول با قیمتی مناسب تر به بازار عرضه شده است.

تشک اولترا 1

تشک های بادی

تشک های بادی از لایه های ضخیم از جنس پلاستیک PVC تشکیل شده است تشک های بادی دارای تلمبه مخصوص می باشد.که با درجه های موجود بر روی آن  می توان میزان سفتی یا نرمی تشک را تنظیم کرد. رویه تشک های بادی از جنس مخمل یا جیر می باشد که از تماس مستقیم  پوست با پلاستیک فشرده جلوگیری می کند. و مانع از تعریق بدن می شود.

خرید تشک  خوشخواب

تشک های آبی

تشک های آبی برای افرادی که دارای گرفتگی عضلات هستند گزینه ایی مناسب است. دارای مخزن آب جداگانه و روکشی از بالشتک یا فوم می باشد. حرکت آب در تشک باعث جریان گردش خون در بدن می شود. از ویژگی های منحصر به فرد تشک های آبی امکان تنظیم درجه حرارت آب موجود در آن می باشد تا در تابستان خنک و در زمستان گرم  باشد. تشک های آبی قابلیت شستشوی سریع و آسان را  دارد از معایب این تشک سنگینی آن به علت حجم بالای آب به کار رفته در آن است این امر جابجایی تشک های آبی را با مشکل روبرو می کند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان