تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

بهرام شکوری کیست؟ ماجرای دختر کانادا نشین رئیس کمیسیون معادن و صنایع اتاق بازرگانی

مدتی است تصاویری از دختر بهرام شکوری در کانادا در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که واکنش های زیادی را به دنبال داشته است.

بهرام شکوری کیست؟ ماجرای دختر کانادا نشین رئیس کمیسیون معادن و صنایع اتاق بازرگانی

مدتی است تصاویری از دختر بهرام شکوری در کانادا در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود که واکنش های زیادی را به دنبال داشته است.

بهرام شکوری کیست

دختر بهرام شکوری در کانادا

بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران است. او که دکترای مدیریت بازرگانی، گرایش بازاریابی بین‌ الملل دارد، دیگر سوابق اجرایی وی عبارتند از:

  • مدیرعامل شرکت راهسازی و معدنی مبین
  • رییس هیات مدیره شرکت پیشگامان صنعت سرب و روی مهدی آباد
  • عضو هیات مدیره خانه معدن ایران
  • عضو اتحادیه تولیدکنندگان و صادر کنندگان محصولات معدنی ایران
  • عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی

ماجرای دختر بهرام شکوری در کانادا چیست

ماجرا از یک صفحه ی اینستاگرامی به نام «بچه پولدارهای تهران» آغاز شد که به افشاگری درباره ی فرزندان مسئولین ایرانی یا به اصطلاح آقازاده ها می پردازد.

این صفحه ی اینستاگرامی مدتی قبل تصاویری از دختر بهرام شکوری در کانادا منتشر کرد که واکنش کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت و زندگی فرزند یکی دیگر از مسئولین ایرانی در کشور کانادا با پوشش غیر اسلامی سؤالاتی را برای آن ها ایجاد کرد.

به دنبال این اتفاق شبکه ماهواره ای فارسی زبان من و تو مصاحبه ای از بهرام شکوری منتشر کرد که در آن از او درباره ی زندگی دخترش در کانادا سؤال شده بود.

شکوری در این مصاحبه گفت:

«هر کسی هر طور که که بخواهد می تواند زندگی کند و ارتباط دادن زندگی دخترم به من بی معنا است. خیلی از دوستانی که در بخش خصوصی هستند خودشان و خانواده شان مثل من زندگی می کنند.»

وقتی با اشاره به مصاحبه های گذشته ی شکوری از وی درباره ی تضاد میان گفتار و رفتارش سؤال شد، در پاسخ گفت:

«نمی دانم در خبرها چه گفته اند. ما در ایران زندگی می کنیم و کشورمان را دوست داریم. اینجا تلاش می کنیم تا تولید و اشتغال را سامان دهیم و به هر حال اینجا کشور ما است. اما خانواده ی ما هم زندگی شخصی خودشان را دارند و این ها هیچ ارتباطی به هم ندارند. حرف های من به خودم مربوط می شود.

دختر من بیشتر از 12 سال است که در کانادا زندگی می کند. 30 سالش است و فردی که به بلوغ رسیده خودش می تواند تصمیم بگیرد که چگونه زندگی کند. من نمی توانم برایش تعیین تکلیف کنم. اما دختر من و باعث افتخار من است و هر تصمیمی که بگیرد می تواند همانطور زندگی کند، چه من دوست داشته باشم و چه دوست نداشته باشم.»

شکوری در پاسخ به این صحبت مجری که انتشار چنین تصاویری جامعه ی ایران را دچار دوگانگی می کند گفت:

«ارتباطی ندارد. ما همه ایرانی هستیم و در ایران زندگی می کنیم و همه زیر پرچم آن هستیم. دختر من اعتقادات خاص خودش را دارد. شما در یک کشور زندگی می کنید و نهایتاً اگر دوست نداشتید مهاجرت می کنید. این موضوع در اسلام ما هم مطرح شده که گفته اگر جایی دیدید عرصه بر شما تنگ شد می توانید هجرت کنید، خداوند اسباب روزی تان را جای دیگری فراهم می کند. خیلی ها را هم دیده ایم که نتوانستند با قوانین کشور کنار بیایند و مهاجرت کردند.»

وقتی از شکوری سؤال شد جوانان ایرانی که مایل به مهاجرت هستند اما مثل دختر شما پشتوانه ی مالی ندارند چه باید کنند، او در جواب گفت:

«مهاجرت پشتوانه ی مالی چندانی نمی خواهد. همه صبر یکسانی ندارند. یک نفر صبر و تحملش کم است و می رود. یک نفر صبرش زیاد است و می ماند. یک نفر وضع مالی خوبی دارد زودتر و از مسیر درستش می رود اما کسی که وضع مالی اش بد است سخت تر می رود و معلوم نیست به مقصد برسد یا نه.»

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر