تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

کاهش ورودی آب به سد‌های تهران

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران از کاهش ۲۰ درصدی ورودی سد‌های تهران از ابتدای سال آبی در مقایسه با سال گذشته خبر داد.

به گزارش تابناک به نقل از صداوسیما و به نقل از وزارت نیرو (پاون)، آقای محمد شهریاری با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر میزان ورودی سد‌های پنجگانه استان تهران از ابتدای سال آبی 121.5 میلیون مترمکعب است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 151 میلیون مترمکعب بود، 20 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی همچنین افزود: حجم آب ورودی به مخازن سد‌های امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو از ابتدای سال آبی تاکنون (3 آذرماه) به ترتیب 30، 25، 25، 21 و 20 میلیون مترمکعب بوده است که به غیر از سد‌های امیرکبیر و طالقان در سایر سد‌های استان با کاهش حجم ورودی آب مواجه هستیم.

شهریاری در ادامه به کاهش 104 میلیون متر مکعبی حجم ذخیره فعلی آب دریاچه سد‌های تهران نسبت به زمان مشابه سال گذشته اشاره کرد و گفت: درحال حاضر میزان ذخیره آب در مخازن سد‌های پنجگانه تهران 642 میلیون متر مکعب است که این میزان در سال گذشته 746 میلیون متر مکعب بوده است.

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران در پایان افزود: با توجه به وضعیت فعلی حجم ذخیره آب در سد‌های امیرکبیر، لتیان، لار، طالقان و ماملو نیز که به ترتیب 111، 40، 72، 255 و 163 میلیون متر مکعب است و با توجه به شرایط کرونایی حاکم در استان و تأثیر آن بر افزایش مصرف آب، از همشهریان خواهشمندیم که صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب را همواره مدنظر داشته باشند.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان