تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تردد تهرانی‌ها چقدر کم شد؟

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران درباره وضعیت تردد درون‌شهری در ۲۴ ساعت گذشته گفت: میانگین کاهش تردد درون‌شهری براساس آمار پلیس راهور بیش از ۵۹ درصد در ساعات روز و ۷۰ درصد در ساعات ۲۱ تا ۴ صبح بوده است.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران امروز در حاشیه مراسم انعقاد تفاهمنامه ستاد کرونا و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته بیش از 90 درصد تردد در اتوبان تهران شمال کاهش داشت و در اتوبان تهران - قم و مواصلات جنوبی شهر تهران این میزان به 70 درصد رسیده است.

زالی ادامه داد: هرچه از روز شنبه اول آذر (اولین روز اعمال محدودیت) جلوتر می‌رویم، با کمک و تلاش نیروی انتظامی نظارت‌های مناسب‌تر و پیوسته بر نحوه اجزای این محدودیت‌ها اعمال می‌شود و شرایط مطلوب‌تری را مشاهده می‌کنیم. البته الان خیلی زود است که تاثیر تغییرات آماری (آمار ابتلا و فوتی‌ها) را با احتساب اعمال محدودیت‌های دوهفته‌ای بیان کنیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران اظهار کرد: تغییر در آمار مرگ و میر براثر هرگونه مداخلات مدنی و اجتماعی برای کاهش یا افزایش مرگ و میر 30 تا 40 روز زمان می‌برد. این زمان در مورد تغییرات تعداد بستری‌ها به حدود 3 هفته می‌رسد و در مورد مراجعان سرپایی هم بین 10 تا 14 روز زمان خواهد برد.

به گفته زالی، اولین شاخصی که تغییر خواهد کرد، کاهش میزان مراجعات سرپایی خواهد بود.

وی افزود: بررسی اپیدمیولوژیک نشان می دهد کارهایی که در حوزه محله‌محوری، بیماریابی و تقلیل آثار منطقه‌ای این بیماری زودتر از 40 روز محقق نخواهد شد. بنابراین باید با صبوری و شکیبایی به تغییر روند نگاه کرد.

اعمال محدودیت‌های کرونایی هفته‌های اخیر تهران در حالی ادامه دارد که با تصمیم ستاد ملی کرونا، پروتکل‌های جدی‌تری از ابتدای آذرماه به مدت 2 هفته در این استان اجرا و محدودیت‌هایی با هدف به حداقل رساندن «تجمع‌ها» و «ترددها» در حال اجرا است. بر اساس این طرح، اول آذرماه تردد درون‌شهری در سراسر کشور ازجمله تهران از ساعت 21 تا 4 صبح ا ممنوع است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر