زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند
زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند

نماینده کنگره: دسترسی ترامپ به جلسات اطلاعاتی باید قطع شود

رئیس کمیته دموکرات اطلاعات مجلس نمایندگان ایالات متحده اظهار کرد: دسترسی به جلسات اطلاعاتی باید برای ترامپ پس از ترک ریاست جمهوری قطع شود.

نماینده کنگره: دسترسی ترامپ به جلسات اطلاعاتی باید قطع شود

به گزارش اسپوتنیک، آدام شیف دموکرات رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان ایالات متحده، روز یکشنبه در مصاحبه ای با کانال تلویزیونی CBS اذعان داشت: دسترسی به جلسات اطلاعاتی که معمولاً برای روسای سابق برگزار می شود باید پس از پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی ایالات متحده، قطع گردد.

این نماینده کنگره، که یکی از چهره های اصلی اولین ستاد شکست خورده استیضاح ترامپ در سال های 2019-2020 بود، گفت: به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی، اکنون یا در آینده، تحت هیچ شرایطی نمی توان جلسات اطلاعاتی دیگری برای این رئیس جمهور برگزار کرد. من فکر نمی کنم اکنون یا در آینده بتوان به او [از لحاظ اطلاعاتی] اعتماد کرد.

مجلس نمایندگان کنگره تحت کنترل دموکرات ها در 13 ژانویه قطعنامه ای را برای استیضاح ترامپ تصویب کرد. در این سند فقط یک اتهام تحریک به شورش وجود دارد؛ پس از تصویب آن، ترامپ اولین رئیس جمهور این کشور شد که دو بار استیضاح شد.

دموکرات ها اولین تلاش خود را برای برکناری وی از سمت ریاست جمهوری در سال 2019 انجام دادند. سپس مجلس نمایندگان نیز اتهامات استیضاح را تأیید کرد، اما سنا که جمهوری خواهان اکثریت آن را داشتند، در اوایل سال 2020 رئیس دولت را تبرئه کرد.

این بار به دلیل اظهارات ترامپ در 6 ژانویه، روند استیضاح آغاز شد. در آن روز، هزاران طرفداران صاحب فعلی کاخ سفید، که در تظاهراتی در حمایت از ترامپ در پایتخت آمریکا جمع شده بودند، با ورود به کنگره تلاش کردند تا از تصویب نتایج انتخابات ریاست جمهوری که جوزف بایدن پیروز شده، جلوگیری کنند.

دموکراتها در کنگره ترامپ را به تحریک شورش متهم کردند و خواستار برکناری وی از قدرت شدند. برخی از نمایندگان حزب جمهوری خواه نظر خود را به همین ترتیب بیان کردند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر