تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند

هشدار مقام ایرانی درباره شروع موج چهارم کرونا

دانایی: افراد پرخطر برای دریافت واکسن کرونا در سامانه ثبت می‌شوند و کادر درمان، بیماران قلبی و عروقی از جمله این افراد هستند که به ‌محض در اختیار گذاشتن واکسن به آنها تزریق می‌شود.

هشدار مقام ایرانی درباره شروع موج چهارم کرونا

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه در صورت عدم همراهی مردم و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی موج چهارم کرونا در راه خواهد بود، گفت: ساده‌انگاری از سوی مردم و مسئولان باعث خیزش این بیماری و برگشت به حالت قبل می‌شود لذا رعایت فاصله و بهداشت امری ضروری است.

وی بابیان اینکه سمنان چهار درصد آمار فوتی‌های کرونای کشور را در خود جای‌داده است، افزود: با توجه اینکه با هشت استان دیگر کشور در ارتباط هستیم این موضوع رفت و آمد ها گسترش بیماری کرونا را به دنبال خواهد داشت به‌نحوی‌که بعد از قم و گیلان سمنان سومین استان کشور در همه‌گیری کرونا شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان بابیان اینکه میانگین سن فوتی ناشی از کرونا در استان سمنان 73 سال ثبت‌شده است، ابراز داشت: دراین‌بین سه کودک و سه نوزاد نیز براثر کرونا جان خود را از دست دادند که همین موضوع نشان می‌دهد کرونا شوخی‌بردار نیست.

وی با تأکید بر اینکه مشکل تهیه ماسک و محلول ضدعفونی‌کننده در استان سمنان وجود ندارد، افزود: باهمت گروه‌های مختلف بلافاصله تولید این اقلام در دستور کار قرار گرفت و با توجه به اینکه برخی از این ماسک‌ها خاصیت ضدویروسی ندارند دانشگاه برای تهیه آن‌ها آماده همکاری است.

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان