تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند

روسیه می‌گوید دومین واکسن کرونا این کشور ۱۰۰ درصد اثربخش است

روسیه اعلام کرد دومین واکسن کرونای این کشور در کارآزمایی‌های بالینی اولیه ۱۰۰ درصد اثربخش بوده است.

روسیه می‌گوید دومین واکسن کرونا این کشور 100 درصد اثربخش است

روسیه اعلام کرد دومین واکسن کرونای این کشور در کارآزمایی‌های بالینی اولیه 100 درصد اثربخش بوده است.

سرویس فدرال نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کننده و تندرستی روسیه (Rospotrebnadzor) اعلام کرد واکسن کرونای جدید روسیه به نام EpiVacCorona در کارآزمایی‌های بالینی اولیه 100 درصد اثربخش بوده است. این واکسن که آزمایشات آن از حدود دو ماه قبل (نوامبر) شروع شده توسط مؤسسه وکتور (Vector) در سیبری ساخته شده و پیش‌بینی می‌شود پس از اسپوتنیک V دومین واکسن تأیید شده کرونا در روسیه لقب گیرد.

میزان اثربخشی واکسن EpiVacCorona با توجه به نتایج کارآزمایی‌های بالینی فاز اول و دوم اعلام شده است. Rospotrebnadzor در بیانیه خود اعلام می‌کند: «اثربخشی واکسن با توجه به میزان اثرگذاری ایمنی‌شناسی و اثربخشی پیشگیری از ابتلا اعلام می‌شود. طبق نتایج کارآزمایی‌های بالینی فاز اول و دوم، اثربخشی واکسن EpiVacCorona صد درصد است.»

روسیه در فاز اول و دوم کارآزمایی بالینی واکسن مورد بحث، ایمنی، عوارض جانبی و ایمنی زایی آن را در 100 داوطلب 18 تا 60 ساله آزمایش کرده است. مسکو اثربخشی دیگر واکسن تأیید شده در روسیه یعنی اسپوتنیک V را 92 درصد اعلام کرده است.

روسیه می‌گوید سال جاری میلادی 60 درصد از جمعیت این کشور را واکسینه می‌کند. با اینکه واکسن اسپوتنیک V در روسیه تأیید شده اما توزیع آن به کندی صورت گرفته است. ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه دستور داده تا واکسیناسیون گسترده در کشور از هفته جاری آغاز شود. تاتیانا گولیکووا، معاون نخست وزیر روسیه به خبرگزاری Interfax گفته است که از حدود سه ماه دیگر (مارس) از واکسن EpiVacCorona در واکسیناسیون گسترده استفاده خواهد شد.

تاکنون بیش از 3 میلیون و 600 هزار نفر در روسیه به ویروس کرونا مبتلا شده و نزدیک به 67 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان