زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند
زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند

وزیر دفاع دولت بایدن از سنای آمریکا رأی اعتماد گرفت

نامزد تصدی پست وزارت دفاع آمریکا توانست رای اعتماد مجلس سنای این کشور را برای تصدی این پست بدست بیاورد.

به گزارش تابناک به نقل از فارس، «لوید آستین» نامزد تصدی پست وزارت دفاع آمریکا جمعه‌شب به‌وقت تهران توانست رای اکثریت مجلس سنای این کشور برای تصدی این پست را بدست بیاورد.

آستین نخستین آمریکایی آفریقایی‌تبار خواهد بود که به عنوان وزیر دفاع آمریکا دست پیدا می‌کند.

مجلس نمایندگان آمریکا بامداد جمعه با 326 رأی موافق و 78 رأی مخالف به رفع منع قانونی ریاست لوید آستین بر پنتاگون رأی داد.

آستین آوریل سال 2016 از ارتش آمریکا بازنشسته شد و با توجه به اینکه کمتر از 7 سال از زمان حضورش در ارتش می‌گذرد، بایستی ابتدا هر دو مجلس کنگره با رأی‌گیری منع قانونی ریاست او بر پنتاگون را رفع کنند.

طبق قوانین آمریکا ژنرال‌های بازنشسته ارتش برای اینکه بتوانند ریاست پنتاگون را بر عهده بگیرند باید دست‌کم 7 سال از تاریخ خدمتشان در ارتش گذشته باشد.

«جو بایدن» حدود دو ماه پیش آستین را برای تصدی سمت وزیر دفاع آمریکا معرفی کرد.

آستین 67 سال سن دارد و از 31 ژانویه سال 2012 تا 8 مارس 2013 معاون رئیس ستاد مشترک نیرو‌های مسلح آمریکا بود و بعد از آن به سمت فرماندهی نیرو‌های تروریست آمریکایی در منطقه غرب آسیا منصوب شد و تا سال 2016 در این سمت باقی ماند.

دوران حضور آستین در دولت «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور سابق آمریکا با ظهور داعش در سوریه و عراق مصادف شد.

او سال 2015 در یک جلسه استماع در کنگره اعتراف کرد که آمریکا در قالب برنامه ادعایی‌اش برای تربیت و تجهیز گروهی جهت مبارزه با داعش، ظرف 5 ماه تنها 5 نیرو را برای این مأموریت تربیت کرده بود.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر