زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند
زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند

وزیر خارجه عربستان: ریاض از صلح با ایران استقبال می ‌کند

وزیر امور خارجه عربستان در مصاحبه ‌ای با شبکه العربیه مدعی شد که ریاض از صلح با ایران استقبال می ‌کند، اما این تهران است که به توافقات خود پایبند نیست.

وزیر خارجه عربستان: ریاض از صلح با ایران استقبال می ‌کند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی در مصاحبه ای با شبکه العربیه گفت: دست ما برای صلح با ایران دراز است؛ اما ایران به توافقات خود پایبند نیست.

وی افزود: درخواست گفت‌وگوی ایران بی‌فایده و با هدف وقت کشی و فرار از بحران‌هایش مطرح شده است.

وزیر خارجه عربستان سعودی درباره برجام نیز گفت: ما با آمریکا در خصوص توافق با ایران رایزنی خواهیم کرد تا توافق قوی باشد.

بن فرحان همچنین مدعی شد که ضعف توافقات سابق به خاطر عدم هماهنگی با کشورهای منطقه است. کشورهای اروپایی متوجه نواقص توافق قبلی با ایران شده‌اند.

وی همچنین گفت: روابط ما با آمریکا محکم  و منافع ما مشترک است. ما با دولت‌های آمریکا خواه جمهوریخواهان باشند یا دموکرات تعامل داریم.

وزیر خارجه عربستان توافق ریاض را پایه و اساس راهکار سیاسی و حل بحران یمن دانست و از تصمیم دولت ترامپ علیه انصارالله و قرار دادن آن در فهرست گروه های تروریستی ابراز خرسندی کرد و گفت: دولت «بایدن» متوجه خواهد شد که اهداف ما درباره اوضاع یمن مشترک است.

ائتلاف سعودی از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و این کشور به قدرت، به اهداف سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. که در پی این حملات تاکنون هزاران یمنی کشته شدند.

وی درباره سوریه نیز گفت: حامی تلاش‌ها برای دستیابی به راهکار مسالمت آمیز هستیم.

بن فرحان درباره لبنان نیز مدعی شد:لبنان بدون اصلاحات سیاسی و کنار گذاشتن شبه نظامیان حزب الله شکوفا نخواهد شد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر