زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند
زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند

پوستر نخستین جشنواره و مسابقه طراحی لباس و احیای لباس اقوام خوزستان در آبادان رونمایی شد

معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند در آئین رونمایی از پوستر نخستین جشنواره و مسابقه طراحی لباس و احیای لباس اقوام خوزستان در آبادان گفت: امیدواریم جشنواره ها را در فضای حقیقی و به دور از کرونا برگزار کنیم.

پوستر نخستین جشنواره و مسابقه طراحی لباس و احیای لباس اقوام خوزستان در آبادان رونمایی شد

به گزارش خبرآنلاین از اروند، مراسم رونمایی از پوستر نخستین جشنواره و مسابقه طراحی لباس و احیای لباس اقوام استان خوزستان با حضور مدیران فرهنگی هنری منطقه آزاد اروند و شهرستان آبادان در محل موسسه طراحان لباس «نقش تن پوش اروند» برگزار گردید .

قدرت اله طمیمیان در این مراسم اظهار کرد: با توجه به وظیفه و بضاعتی که سازمان منطقه آزاد اروند در بخش فرهنگ و هنر به عهده ما گذاشته است، سعی خواهیم کرد با تمام توان در کنار هنرمندان و این جشنواره مهم و تاثیرگذار باشیم.

قدرت الله طمیمیان با اشاره به اینکه هنرمندان مد و لباس منطقه آزاد اروند با تمام توان خود پای کار باشند تا نخستین جشنواره را با پویایی کامل برای رخداد های آتی مهیا کنیم، افزود: این اتفاق باعث می شود نخستین جشنواره و مسابقه طراحی لباس و احیای لباس اقوام استان خوزستان شروعی برای گام های بهتر و عملی تر باشد.

طمیمیان خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم بتوانیم در جشنواره های بعدی به دور از بیماری کرونا ویروس و در فضای حقیقی  جشنواره ها را برگزار کنیم.

وی به اهداف جشنواره اشاره کرد وگفت: این جشنواره با هدف نگاه به خلاقیت های پوششی بومی و منطقه و تنوع لباس های آن به صورت هدفمند و با در نظر گرفتن  جغرافیای محیطی برگزار می گردد .

در ادامه ،علیرضا بازفت ،معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری آبادان گفت: همکاری ادارات فرهنگی در کنار هم می تواند تاثیرات مثبتی در سطح شهر ایجاد نماید و اگر در برنامه های عمومی بتوانیم برنامه مدونی با همکاری یک دیگر داشته باشیم برنامه ها هدفمندتر انجام خواهند شد.

در ابتدای این برنامه مهرداد صیادی سامانی دبیر نخستین جشنواره و مسابقه طراحی لباس و احیای لباس اقوام استان خوزستان گزارشی از روند برگزاری جشنواره ، اهداف و برنامه های جشنواره عنوان کرد و گفت: متاسفانه به دلیل همه گیری بیماری کرونا مجبور هستیم این جشنواره را با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و برای مخاطبان این هنر به صورت مجازی برگزار نماییم که امیدواریم در سال های آتی این مشکل برطرف شود .

قابل ذکر است نخستین جشنواره و مسابقه طراحی لباس و احیای لباس اقوام استان خوزستان  از 10  لغایت 15 اسفندماه سال جاری برگزار می گردد و مراسم اختتامیه آن در محل سالن همایش های سازمان منطقه آزاد اروند خواهد بود.

46

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر