زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند
زیورآلات گلیمی
طراحی سایت سازمند

نظر ظریف درباره تیم جدید کاخ سفید

ایرنا: «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران گفت: آنچه برای ما در دولت جدید آمریکا مهم است و به آن توجه خواهیم کرد رفتار دولت بایدن در حذف عملی تحریم‌هایی هست که در دوران ترامپ بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد.

ظربف عصر سه شنبه در گفتگو با ایرنا در مسکو در پاسخ به این سوال که آیا انتخاب افرادی مثل رابرت مالی به عنوان نماینده دولت جدید آمریکا در امور ایران می‌تواند تاثیری در کاهش تنش‌های تهران و واشنگتن داشته باشد؛ گفـت: آنچه در دولت جدید آمریکا برای ما مهم است افراد نیستند.

وی تصریح کرد: رابرت مالی هم در مذاکرات هسته‌ای حضور داشته است و وی نیز مانند سایر اعضای تیم بایدن است، اما آنچه برای ما مهم است و به آن توجه خواهیم کرد رفتار دولت بایدن در حذف عملی تحریم‌هایی هست که در دوران ترامپ بر جمهوری اسلامی ایران تحمیل شد.

وی تصریح کرد: وقتی ما این رفتار را ببینیم حتما در برابرش عکس العمل نشان خواهیم داد.

ظریف با بیان اینکه ترامپ در سال 2018 از برجام خارج شد و به تحریم ایران پرداخت، افزود: آمریکا حتی کشور‌هایی را که برجام را رعایت می‌کردند مجازات کرد.

وزیرخارجه گفت: ما یک سال صبر کردیم بر اساس برجام تلاش کردیم و می‌خواستیم کشور‌های اروپایی را وادار کنیم که آن را اجرا کنند. درسال 2019 اعلام کردیم که تعهدات خود را کاهش می‌دهیم و در همان سال با رعایت استراتژی شروع به کاهش تعهدات خود کردیم. متاسفانه کشور‌های اروپایی نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند.

وی ادامه داد: اگر طرف آمریکایی به تحریم‌های خود پایان دهد و از مداخله در همکاری‌های اقتصادی ایران با جهان خودداری کند و ما شاهد نتایج این اقدام آن‌ها باشیم تهران به اجرای تعهدات خود در برجام خواهد پرداخت.

وزﯾﺮﺧﺎرﺟﻪ جمهوری اسلامی ایران که در ادامه سفر منطقه‌ای خود با هدف رایزنی‌های دوجانبه و منطقه‌ای با مقامات روس پس از سفر به باکو. روز سه شنبه وارد مسکو شده بود شامگاه سه شنبه مسکو را به مقصد ایروان ترک کرد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر