تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی سایت سازمند

آیفون ۱۲ پرو در بنچمارک گیک‌بنچ گلکسی S۲۱ اولترا را شکست داد

مدت‌هاست اپل در دنیای چیپ گوشی‌های هوشمند حرف اول را می‌زند و قدرتمندترین تراشه‌ها را تولید می‌کند. جدیدترین پردازنده کوپرتینویی‌ها یعنی A۱۴ Bionic در گوشی‌های سری آیفون ۱۲ قرار گرفته که توانسته عملکرد بهتری از چیپ اگزینوس ۲۱۰۰ در گلکسی S۲۱ اولترا نشان دهد.

آیفون 12 پرو در بنچمارک گیک‌بنچ گلکسی S21 اولترا را شکست داد

مدت‌هاست اپل در دنیای چیپ گوشی‌های هوشمند حرف اول را می‌زند و قدرتمندترین تراشه‌ها را تولید می‌کند. جدیدترین پردازنده کوپرتینویی‌ها یعنی A14 Bionic در گوشی‌های سری آیفون 12 قرار گرفته که توانسته عملکرد بهتری از چیپ اگزینوس 2100 در گلکسی S21 اولترا نشان دهد.

به تازگی یک حساب توییتری به نام «NicolasCatard» در توییتی تصاویری از نتایج بنچمارک گلکسی S21 اولترا و آیفون 12 پرو منتشر کرده که اختلاف زیادی میان امتیاز آن‌ها به چشم می‌خورد. در بنچمارک گیک‌بنچ 5 نماینده اپل شکست تقریبا سنگینی را به گوشی سامسونگ تحمیل کرده است.

آیفون 12 پرو در بخش تک هسته‌ای، چند هسته‌ای و پردازشگر گرافیکی به ترتیب موفق به کسب امتیازهای 1597، 4008 و 9255 شده و در مقابل گلکسی S21 اولترا در این بخش‌ها به ترتیب امتیازهای 1085، 3291 و 7162 را کسب کرده است.

موبایلت

گلکسی S21 اولترا و آیفون 12 پرو

گلکسی S21 اولترا موجود در بنچمارک از چیپ اگزینوس 2100 بهره می‌برد. طبق نتایج بنچمارک‌های گذشته، این پردازنده در بخش پردازشی عملکرد بالاتری از اسنپدراگون 888 نشان می‌دهد، با این حال در بخش پردازشگر گرافیکی از نماینده کوالکام ضعیف‌تر است.

در حالی که جدیدترین پردازنده سامسونگ با لیتوگرافی 5 نانومتری کمی سریعتر از اسنپدراگون 888 است، همچنان نمی‌تواند چیپ A14 Bionic اپل را شکست دهد. با این وجود انتظار می‌رود در نسل بعدی تراشه اگزینوس این موضوع تغییر کند.

سامسونگ برای توسعه نسل بعدی چیپ اگزینوس با کمپانی AMD همکاری می‌کند تا پردازشگر گرافیکی آن را وارد گوشی‌های هوشمندش کند. طبق نتایج بنچمارک‌ها، این تراشه توانسته عملکردی بالاتر از چیپ A14 Bionic نشان دهد و احتمالا در سه ماهه دوم یا سه ماهه سوم امسال از راه می‌رسد. با این حال تا زمانی که کره‌ای‌ها از تراشه جدیدشان رونمایی کنند، نماینده اپل در بازار یکه‌تاز خواهد بود.

در آینده نتایج بنچمارک بیشتری از این دو پرچمدار قدرتمند منتشر خواهد شد، اما انتظار نمی‌رود اگزینوس 2100 یا اسنپدراگون 888 قادر به شکست A14 Bionic باشند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان