تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

وزارت خارجه ایران: آتش بس بین هند و پاکستان گامی به سوی صلح است

وزارت امور خارجه ایران آتش بس بین دو کشور هند و پاکستان را گامی مهم در جهت احقاق صلح خواند.

وزارت خارجه ایران: آتش بس بین هند و پاکستان گامی به سوی صلح است

به گزارش اسپوتنیک، روز یکشنبه سعید خطیب زاده سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه ایران، بیان داشت: تهران توافقات آتش بس بین هند و پاکستان را گامی مهم در جهت صلح و ثبات می داند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، از بیانیه مشترک هند و پاکستان در مورد پایبندی دقیق به آتش بس بین دو کشور در امتداد خط کنترل [کشمیر] استقبال کرد.

به گفته خطیب زاده، این بیانیه گامی مهم در جهت دستیابی به صلح و ثبات بیشتر در جنوب آسیا است.

علاوه بر این، وی ابراز امیدواری کرد که دو کشور بتوانند [در آینده] گام های جدیدی برای دستیابی به صلح، ثبات و رفاه در منطقه بردارند.

در شب 25 فوریه، توافق نامه آتش بس در امتداد خط کنترل کشمیر به اجرا درآمد. دستیابی به این توافق ها نتیجه اولین تماس طی مدت طولانی بین ارتش هند و پاکستان بود که در چارچوب تنش های فزاینده در مرزهای دو کشور صورت گرفت که در چند سال گذشته به حداکثر رسیده بود.

طبق گفته دولت هند، سال گذشته 5133 مورد نقض آتش بس در خط کنترل رخ داده است که منجر به کشته شدن 46 سرباز و غیرنظامی هندی شده است. تا تاریخ 28 ژانویه 2021، 299 مورد تخلف ثبت شده است.

کشمیر از سال 1947 مورد اختلاف بین هند و پاکستان بوده است، زمانی که هند انگلیس پس از استقلال، از نظر مذهبی به دو ایالت تقسیم شد. در حال حاضر، این منطقه هیچ مرز دولتی ندارد، قلمرو آن توسط یک خط کنترل تقسیم شده است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر